Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Srpen 2011

Mrkvovo-pomerančový džus

26. srpna 2011 v 23:59 | Hanka |  Recepty
Velmi jednoduchý na přípravu, ale náročný na čas a úklid.

Potřebujeme: 1 kg mrkve, 3 pomeranče, 1 kg cukru, pomerančový nebo citronový sirup ( může být i multivitamin), kys.citronová ( není nutná pokud máte velkou rodinu, nebo dobrý mrazák).
Mrkev oloupeme, nakrájíme na kolečka, pomeranče dobře omyjeme a nakrájíme taky na kolečka i s kůrou ( jadýrka vyndáme, jsou hořká), vše dáme vařit do 2 l vody ( doporučuju dost velký hrnec asi 5 litrový), během varu přidáme cukr a necháme vařit do měkka. Mrkev musí být opravdu měkká, neboť vše rozmixujeme ( velmi důkladně, protože bude méně odpadu). Mrkvovou směs, už rozmixovanou, nalijeme do 10 l převařené a aspoň z části vychladlé vody. ( je dobré dát si vodu uvařit jako první - opravdu se vaří dlouho). Nakonec přidáme sirup a dobře promícháme. Naplníme lahve a můžeme hned konzumovat, ale lépe je nechat vychladit, džus je potom mnohem více osvěžující. Získáme asi 12 l výborného džusu. Pokud nemáte pozvaný na svačinu dětský domov, a chcete aby vám džus déle vydržel, dejte naplněné lahve do mrazáku. Do mrazáku doporučuju dávat pouze petky, skleněná láhev by vám mohla prasknout.
Protože mám mlsnou rodinu, tak džus ještě cedím. Získám tak jakýsi "odpadní produkt", který však nevyhodím, jak by se mohlo zdát, ale ještě přisladím a naplním do kelímků od jogurtu a taktéž zamrazím. Takže zpracuju úplně vše, pak si dám kafe a vrhnu se uklidit tu patlanici , která mi z toho zbyla a doufám, že budu rychlejší, než mravenci a vosy .
VODKA A DOMACI DŽUS ,TO NEMA KONKURENCI.

Bramboráky z chleba

26. srpna 2011 v 23:00 | Hanka |  Recepty
Tento recept není můj, je převzatý už nevím odkud, takže je klidně možné, že ho někdo zná.

Potřebujeme: starší chleba - může být i úplně tvrdý a vše ostatní co dáváme do bramboráků.
Chleba na chvíli namočíme do vlažné vody a necháme úplně rozmočit.Potom důkladně vodu vymačkáme, čím více tím lépe (dobře se to dělá přes řídký cedník). Do chlebové kaše přidáme ostatní ingredience jako když děláme obyčejné bramboráky.
Smažíme na hodně rozpálené pánvi.
Kdo neví z čeho to je udělané, ten to nepozná, pokud mu to tajemství neprozradíte. Komu by ty brambory někomu přece jen chyběly,může si je do těsta klidně přidat.MŇAM.

Úvod k receptům

26. srpna 2011 v 22:40 | Hanka |  Recepty
Zde budu uvádět pouze recepty, které mám vyzkoušené a které u nás doznaly úspěchu, protože jak známo, láska prochází žaludkem

O názvu

25. srpna 2011 v 22:05 | Hanka |  O blogu
Proč Čemeřice? Tuto otázku si jistě položí mnohý z případných čtenářů. Přitom čemeřice je úžasná rostlina. Nenáročná, otužilá, často kvetoucí i pod sněhem. Asi je netrpělivá jako já, aby si co nejdřív užila sluníčka byť ještě skoupého. Je-li svěřena pečlivému a svědomitému zahradníkovi, ukáže se v plné kráse svých barev (nejen v žlutavě bílé nebo temně fialové).