Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Mrkvovo-pomerančový džus

26. srpna 2011 v 23:59 | Hanka |  Recepty
Velmi jednoduchý na přípravu, ale náročný na čas a úklid.

Potřebujeme: 1 kg mrkve, 3 pomeranče, 1 kg cukru, pomerančový nebo citronový sirup ( může být i multivitamin), kys.citronová ( není nutná pokud máte velkou rodinu, nebo dobrý mrazák).
Mrkev oloupeme, nakrájíme na kolečka, pomeranče dobře omyjeme a nakrájíme taky na kolečka i s kůrou ( jadýrka vyndáme, jsou hořká), vše dáme vařit do 2 l vody ( doporučuju dost velký hrnec asi 5 litrový), během varu přidáme cukr a necháme vařit do měkka. Mrkev musí být opravdu měkká, neboť vše rozmixujeme ( velmi důkladně, protože bude méně odpadu). Mrkvovou směs, už rozmixovanou, nalijeme do 10 l převařené a aspoň z části vychladlé vody. ( je dobré dát si vodu uvařit jako první - opravdu se vaří dlouho). Nakonec přidáme sirup a dobře promícháme. Naplníme lahve a můžeme hned konzumovat, ale lépe je nechat vychladit, džus je potom mnohem více osvěžující. Získáme asi 12 l výborného džusu. Pokud nemáte pozvaný na svačinu dětský domov, a chcete aby vám džus déle vydržel, dejte naplněné lahve do mrazáku. Do mrazáku doporučuju dávat pouze petky, skleněná láhev by vám mohla prasknout.
Protože mám mlsnou rodinu, tak džus ještě cedím. Získám tak jakýsi "odpadní produkt", který však nevyhodím, jak by se mohlo zdát, ale ještě přisladím a naplním do kelímků od jogurtu a taktéž zamrazím. Takže zpracuju úplně vše, pak si dám kafe a vrhnu se uklidit tu patlanici , která mi z toho zbyla a doufám, že budu rychlejší, než mravenci a vosy .
VODKA A DOMACI DŽUS ,TO NEMA KONKURENCI.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bara Vackova Bara Vackova | Web | 27. srpna 2011 v 0:06

ten je výbornej ;)

2 Hana Hávová Hana Hávová | 5. září 2011 v 10:43

[1]: Bara Vackova- ano, to opravdu je.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama