Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Hodina mezi psem a vlkem.

13. září 2011 v 19:20 | Hanka |  O zvířatech a lidech
Jedu domů z práce. Jsem unavená a chce se mi spát. Je polovina září a v půl osmé už bývá dost šero. Autobus je jako obvykle plný. Stojím na jedné noze a ještě ne na své. Na zadních sedadlech sedí omladina a něčemu se strašně chechtá. Puberťáci, neodpustí si poznámku jedna důchodkyně. Někdy mně to rozčiluje, ale dnes ne, dnes je mi nějak všechno celkem jedno. Pozoruji z okna večerní oblohu, jak přechází od zářivě oranžové, přes žlutou a modrou do tmavě modré. Připadá mi to, jako kdybychom se snažili dohonit zapadající sluníčko. Ale ne to jede autobus moc pomalu. Zářivě oranžový proužek na západě je stále menší.
Autobus náhle prudce brzdí. Co se děje? Vjelo mu tam nějaké auto? Co jiného, opěšalých je tu málo, nejsou tu chodníky a do nejbližší vesnice je to ještě docela kus. Ale autobus se nerozjíždí. Někomu se něco stalo? Nějaká havárie? Necítili jsme žádný náraz. Autobusem proběhla vlna vzrušení. Řidič však nevystupuje, aby se podíval zblízka. Ani nevolá dispečerovi, aby zajistil nějakou pomoc. Chvíli čeká a pak dlouze zatroubí. Teprve po nějaké chvíli se autobus rozjíždí.
Brzy se dozvídáme co se stalo. Na silnici se zatoulali dva divočáci. Nějaký nimrod si je chová jako domácí mazlíčky a oni se mu za péči odvděčí tím, že si občas vyjdou na procházku. Na silnici se jim líbí, protože bývá vyhřátá od odpoledního slunce.
Řidiči jsou zvyklí, že se jim občas připlatou do cesty.
Vystupuju na obvyklé zastávce a jdu už tmou. Jen na západní straně se ještě chvějí poslední růžové červánky. Kdyby mi mně tady někdo přepadl, tak ani nevím kdo, pomyslela jsem si. V naší ulici už svítí lampy. Náhle zahlédnu mezi domy měsíc. Je nádherný úplněk. Měsíc svítí jako lampion. Zapomněla jsem na únavu a chvilku ho okouzleně pozoruju. Brr, otřásla jsem se zimou. Jak zapadlo sluníčko, citelně se ochladilo. Běžím domů, abych se s rodinou podělila o zážitky z cesty. Všichni mi závidí. Přece jen se divočáci nepřipletou do cesty každý den. NAŠTĚSTI.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 veki veki | Web | 13. září 2011 v 19:46

:D :D Divočáci, jo?

2 hanahavova hanahavova | 14. září 2011 v 22:53

Veki- no na kočku to nevypadalo

3 Jadvinka Jadvinka | Web | 20. ledna 2012 v 9:36

to bylo hezké počtení,máš krásný sloh asi sem zajdu častěji :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama