Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Melounová bowle

27. září 2011 v 23:28 | Hanka |  Recepty
Ptám se u posledního táboráčku sousedky : chceš melounovou bouli? Co je to, ptala se. A mně našeptal čert odpověď : no to vezmu meloun a hodím ho po tobě a když se trefím, tak budeš mít bouli.

Na melounovou bowli potřebujeme především meloun , potom rum, cukr, trochu citronové šťávy a bílé víno. Já dělám vše od oka, takže nikdy není úplně stejná. Vše podle momentální chuti.

Meloun si nakrájím na středně velké kousky , vyberu většinu jadýrek ( komu nevadí, může je tam nechat, chuť to neovlivní ) potom nasypu cukr, přidám trochu citronové šťávy a naliju rum tak, aby byly melounové kousky mírně ponořené. dám to celé na půl hodiny do ledničky a čekám, až se mi to trochu vychladí. po půl hodině přiliju láhev bílého vína důkladně zamíchám a kdo chce může ještě přidat meduňku. Na koho to je málo alkoholické , může si těsně před podáváním přidat ještě láhev sektu.
Pro děti, řidiče, abstinenty a jiné zapřisáhlé nepřátele alkoholu, lze vyrobit i bezalkoholovou variantu. Místo rumu se přidá silný černý čaj a místo bílého vína vinea nebo jiná světlá limonáda.

TOTO PIŚU JEŚTÉ POD VLIVEM MELOUNOVE BOWLE, TAKŹE PŔIPADNE CHYBY MI PROSIM ODPUSťTE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama