Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Co bylo dřív?

20. října 2011 v 20:56 | Hanka |  Děti řekly ( udělaly )
Chystám se pomalu do práce na noční . Ještě mám chvíli čas a tak s dětmi sleduju konec Ferdy Mravence . Při tom jim ještě připomínám , že budou asi půl hodiny doma sami , než se vrátí Věrka z Liberce a že do té doby mají uklidit ten chlívek , co mají všude okolo a dát si do školní tašky podepsané domácí úkoly . Věrka vše zkontroluje .
Věrka je moje nejstarší dcera . Dnes dopoledne přijela domů na víkend ze studií , otočila se doma na podpadku a zase jela do Liberce vyřizovat nějaké své záležitosti. Taťka má odpolední a druhá dcera má dnes stužkovací mejdan před maturitou , tak to je trochu složitější než obvykle. Ale to nevadí , děti už nejsou zase tak úplně malé a půl hodiny doma sami vydrží .
Tak jsem ještě udílela poslední pokyny před odchodem na autobus a jedním okem sleduju Ferdu Mravence . Bylo to něco o velikonočním vajíčku , jak se jim z toho vylíhlo kuřátko a pronásledovalo Brouka Pytlíka v domnění , že je jeho maminka. Celá pohádka končila filozofickou otázkou , kterou vyslovil Ferda Mravenec hlasem Marka Ebena . Co bylo dřív ? Vejce nebo slepice?
" No " , ptám se dětí , " co myslíte , že bylo dřív "?
Růženka říká , že vejce.
No a kde se to vejce vzalo " ?
" Ze slepice ", říká.
" A kde se vzala ta slepice "?
Růženka chvilku přemýšlí , " to neplatí , to nejde říct " rozčiluje se.
Toník neříká nic , přehrabuje ve svém školním batohu . Vypadá , že otázku vůbec nevnímá.
Už jsem na odchodu , rozdala jsem pusy na dobrou noc a vycházím z vrátek , když za mnou vyběhne Toník a volá : " už vím co bylo první - KOHOUT!! "
Tak vida , celé generace filozofů řeší tuto záhadnou otázku . A malý kluk ji rozlouskne za 5 minut. Že bych měla doma génia a nevěděla o tom ?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 21. října 2011 v 8:28

To se mi líbí, jak ta vaše rodinka, pěkně šlape. Ale upřímně řečeno, maminka od malých dětí, zaměstnaná na tři směny, to není snadná věc. Jak je ale vidět, když je dobrá vůle, dá se to s dětmi vždycky nějak vyřešit. A tvoje děti, jsou Hani výborné! :-))

2 Helča Helča | 21. října 2011 v 15:00

Tak jsem se zasmála. Malé děti vše složité(pro dospělé) hravě vyřeší!Jsou to šikulové!

3 veki veki | Web | 21. října 2011 v 21:45

:D Toník to je koumák. Divila bych se, kdyby na nic nepřišel.

4 lucka345 lucka345 | Web | 22. října 2011 v 22:18

Tohle jsme doma taky kdysi řešili. Synek mi to vysvětlil tak: Dřív bylo pochopitelně vejce. Jenže ho nesnesla slepice, ale dinosaurus. ;-)

5 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 23. října 2011 v 19:18

Noční jak slyším děs a hrůza. Co já jsem se na ně nachodila a taky svátky , pátky. Ten tvůj hoch je šikula. Víš že já se zasekla co bylo dřív ?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama