Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Jako vrabci z Čech.

17. října 2011 v 15:31 | Hanka |  Co se děje u nás
Vypravuju ráno děti do školy. Nemusí letos vstávat tak brzy , mají to do školy o dost blíž, ale přesto se jim vstávat nechce . Princezna se mi pověsí na krk a chce se pusinkovat , mladý pán , zase dělá , že tvrdě spí. Musím je oba polechtat , abych je přiměla vylézt konečně z pelechu. Tak alou , vystydne vám čaj a kočka zbaští šunku na chlebu. To je konečně přimělo, aby vstali. Že budou mít studený čaj , to jim vůbec nevadí , ale o dětskou šunku se dělí velmi neradi. Synek přiběhl za chvilku oblečený, ale slečna sedí na gauči , šťourá se v nose a na sobě má pouze kalhotky. " Tak co bude ", zavolám na ní, ( zatím ještě vcelku klidně , jen trochu zvýšeným hlasem ) . Začala se neochotně oblékat . Minuty ubíhají a holka pořád nikde. Toník už má snídani skoro v sobě . Chystám svačinu a pitivo do školy . Kruci fix , tak kde je ta holka . Jdu se podívat co dělá. No jasně , jako obvykle. Madam sedí , oblékla si triko , vedla ní leží kalhoty a hraje si s nějakou miniaturní hračkou. Rů-žen-ko ! "
Trhla sebou a začala se chvatně dostrojovat. " Máš 2 minuty na to abys byla u stolu. Toník už má snídani v sobě a ty tady pořád sedíš a nejsi ještě ani ustrojená. " Za chvilku přišla a začala si stěžovat , že jí Toník nechal jenom jeden chleba ( myslela tím jednu půlku krajíce ) . " tak ti udělám , když budeš mít ještě hlad " a znovu připomínám , že má trochu zrychlit . Má si ještě čistit zuby , učesat se a dát si do tašky svačinu. Odběhla jsem se podívat , co zase provádí kočka , protože ta ráno taky ráda vytváří zmatky a s něčím tam šramotí. Plácla jsem ji novinami, aby zase nelezla v obýváku po stole a vracím se do kuchyně . Dcerka dojedla chleba , ale nelíbí se jí čaj , že prý je teplý. " Není teplý , je akorát , Tonda už ho vypil a to ho měl určitě teplejší , než ho máš teď ty . A už ale opravdu dělej." Jdu se podívat co dělá druhé dvojče. Toník si už vyčistil zuby a teď soustředěně , zbytkem pasty na kartáčku , jezdí po zrdcadle. " Co to děláš ? "ptám se a začíná se ve mně zvedat vztek . Jestli brzy nevypadnou do školy tak asi brzy začnou lítat facky .
"Já už jsem si vyčistil zuby " , hlásí mi syn a chce na mně dýchnout ( občas si tímto způsobem ověřuju , jestli si zuby opravdu vyčistil , protože to fláká ). " Proč matláš to zrdcadlo " ?
" Jen tak , nemám co dělat a Růža ještě není hotová " "GGGRRR. "
" Tak víš co , odpoledne si to zrdcadlo jen tak umyješ a jestli nemáš co dělat , tak si jdi uklidit svačinu do batohu , učesej se a zkontroluj si , jetli máš v tašce brýle a čip na obědy a když to stihneš dřív než bude Růženka hotová můžeš vyhodit koš do popelnice . " Celou tu dlouhou větu jsem ze sebe vysypala na jeden dech a vztek už se mnou docela dost lomcoval . Naštěstí je dost citlivý na ton hlasu a dovedl si domyslet , že by za chvilku dostal pár facek, kdyby jaště něco prováděl . Ne tak Růženka , ta si myslí , že všechno vyřeší šmajchlováním a pusinkováním . Ve chvilce provedl vše , co jsem mu nařídila a navíc ještě odnesl petky do tříděného odpadu přes ulici.
Konečně se do koupelny dostavila i Růženka . " Tak pohni , už je skoro půl osmý", pobízím ji . Já musím jít kakat , prohlásila a zmizela na záchodě . Připadala jsem si jako parní kotel před výbuchem. A do toho Toník " Růžo , dělej já potřebuju čůrat. Vy zase dneska perlíte , pomyslela jsem si a šla se uklidnit do obýváku . Bohužel , kočka si myslela , že si ze mně může dělat šoufky . Už zase trůnila na stole a prováděla ranní hygienu . Kolem bylo plno chlupů , protože v tomhle období strašně líná. Tak a už toho mám právě dost. Popadla jsem kočku ta kůži za krkem , nedbala na její výhrůžky a nářky a vyhodila jí za dveře. Běž si drbat blechy ven , potvoro.
Děti byly konečně připravené k odchodu do školy . Ptám se naposledy , " máte všechno , svačinu , brýle , čip na obědy , pití...? Jé , já nemám pití vzpomněla si Růženka . Ach jo , ty jednou někde necháš hlavu , zavrčela jsem . Tak a už ale jděte , přijdete pozdě . Dostaly pusu na rozloučenou a já si šla udělat kafe , abych se uklidnila.
Takhle se naši miláčkové vypravují tak asi dvakrát až třikrát týdně , asi jako vrabci z Čech , ti se taky vypravují na cestu do teplých krajin , tak dlouho až nakonec nikam neodletí.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 veki veki | Web | 17. října 2011 v 16:43

:D :D

2 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 17. října 2011 v 21:34

To oblékání a vůbec, vypravování do školky mi připomíná rána s naší Zuzankou. Taky je taková "nevýprava" a věčně má něco důležitějšího na práci, než se oblékat a učesat. Ale jinak jsou děti v tomto věku zlatíčka. Až z nich budeš mít puberťáky, ještě budeš ráda vzpomínat na ranní vypravování do školy :)

3 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 17. října 2011 v 21:38

[2]: babi , už jsem dvojí pubertu zažila u svých dnes již skoro dospělých dcer i když občas mám pocit , že trvá do dneška , ale že by se takhle dlou vypravovaly do školy to si nepamatuju.

4 Jarka Jarka | Web | 18. října 2011 v 9:49

Vůbec netuším, jak se vypravovali do školy moji dva synci. Tou dobou, už jsem zařezávala v práci. Všechno měl vlastně na starosti ten, o skoro čtyři roky starší. Tašky musely být, pod mým dohledem, připravené večer a svačiny v lednici a oblečení na hromádkách, ovšem jak to dělali, že školu stíhali nevím. Dnes, už jsou to velcí chlapi, musím si s nimi někdy o tom zavzpomínat. ;-))

5 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 18. října 2011 v 9:55

[4]: Jarko , díky za komentář. moje nejmladší děti -právě tito o kterých píšu - by se asi sami nevypravily, nebo by přišly do školy v 10 hod. Když jsem v práci , tak je vypravuje do školy manžel , nebo některá ze starších sester pokaždé jak kdo poslední odchází za svými povinnostmi, nebo kdo je zrovna doma.

6 Shariony Shariony | Web | 18. října 2011 v 18:56

Neví, co mají! Mně nikdo nikdy nic nepřipravoval, možná v první třídě naposled :D Ale i teď bych takový servis potřebovala. :D

7 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 18. října 2011 v 20:43

[6]: Je to bohužel zatím nutnost, než servis Shariony, dokud nemají pořádně pojem o čase a neumí vstávat na budíka , tak je bude muset ráno někdo vypravit. A to už teď zaplať pánbůh chodí sami, i odpoledne z družiny.

8 Amelie Amelie | Web | 19. října 2011 v 0:49

Holky se taky vypravují hodinu..by mě z nich kleplo.

9 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 19. října 2011 v 4:26

Jejda nepsala jsi to děvče zlaté o našich vnucích? Tak přesně tak je to i u nás. Zkrátka a dobře mají stále čas.

10 Ella Ella | Web | 19. října 2011 v 10:48

Jsem moc rada ze tohle je uz davno za nami ,moc hezky jsi popsala bezne ranni vypravy.Take dekuji za vysvetleni ohledne te pisnicky u Marusky.

11 lucka345 lucka345 | Web | 22. října 2011 v 22:22

Ano. Tohle je přesně ráno u nás! :-D

12 Macin Macin | Web | 27. října 2011 v 6:44

Zlaté to časy, dceři bylo 15 a je to čím dál tím horší, puberta s ní mlátí o zem už pěkně dlouho a já jsem občas na prášky..

13 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 27. října 2011 v 19:55

[12]: Bude hůř a ještě to bude nějakou dobu trvat. Mám ještě dvě starší dcery jedné je 20 a druhé je 18 a občas mám pocit , že snad ta puberta pokračuje dál. Jsem zvědavá , kdy z toho vyrostou.

14 Lenka M. Lenka M. | 17. listopadu 2011 v 7:46

Hani, dlouho jsem u Tebe nebyla, ale toto mě dostalo, no mám se na co těšit, jako bych viděla oba kluky možná už za rok :-D Pevné nervy!!!

15 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:38

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama