Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Müsli 100 krát jinak .

22. října 2011 v 13:24 | Hanka |  Recepty
V současné době se velmi klade důraz na zdravou výživu . Tedy ten důraz se kladl vždy , ale jaksi ho propagovali jen lékaři a hrstka nadšenců . Nyní to je , jak bych tak řekla více v kurzu , nebo jak by řekli mladí , je to IN . Všichni to vědí a vědí to samozřejmě i výrobci potravin. Schválně píšu výrobci a ne pěstitelé , protože potravinu v surovém , nezpracovaném stavu abys pohledal baterkou. Pěstitelé jsou pouze prvovýrobci od nichž za zlomek ceny odkupují nějací výkupníci a od nich potom teprve výrobci. Jak mezitím naroste cena , než se zpracovaná surovina dostane do obchodu a ke spotřebiteli ,netřeba uvádět , to jistě všichni víme.
¨Takže třeba takové müsli. Je zdravé , je dobré ale dost drahé , nebo aspoň pro mně je drahé . U nás ho máme rádi všichni a často nám nahrazuje chleba k snídani . Jenže pro šestičlennou rodinu je ten asi půlkilový pytlík málo , když taťka sám zbaští půl pytlíku . Když si opět přečtu složení - stejně jako u smetánku - zjistím , že většinu surovin mám doma , nebo si je lehce obstarám .
A promiňte ten dlouhý úvod.
Takže potřebujeme : ovesné , nebo jiné vločky , cukr , popř. med. Toto je základ . V kastrolku rozpustíme cukr na karamel ( pozor hlídat a dobře míchat ! Připaluje se velice rychle ). Do karamelu nasypeme vločky a dobře promícháme . Pokud se nám to i nadále připaluje , odstavíme ze sporáku . Do tohoto základu už můžeme přidávat podle chuti a domácích zásob . Např. oříšky , na drobno nakrájené čerstvé ovoce , hrozinky , kukuřičné lupínky , kokos apod.
Výhoda je , že můžu zpracovat i zbytky , které už nevydají ani na jednu porci , nižší cena , množství si uzpůsobím svým potřebám a udělám si ho kdykoliv potřebuju úplně čerstvé .
Nevýhoda je , že strašně upatlá kastrol a špatně se myje a že je hrozně žravé a málokdy ho mám tolik , že zbyde do zásoby . Ale myslím si že výhody velice mnohonásobně převyšují výhody .
VESELA MÜSL JE PŮL ZDRAVI .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 23. října 2011 v 19:15

Dobrý nápad, ukáži dceři.

2 Macin Macin | Web | 27. října 2011 v 6:39

Byla doba, kdy jsem si kupovala takové ty Müsli tyčinky v domnění, že dělám dobře pro své zdraví. Pak jsem se od jednoho profesora dověděla, jak se to vyrábí a vše letělo do koše a už několik let to nekupuji.Fujky!!

3 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 27. října 2011 v 19:52

[2]: To bys nesměla jíst nic , kdybys věděla jak se vyrábí třeba párky tak bys je už nikdy nevzala do úst.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama