Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Návrat

31. října 2011 v 3:48 | Hanka |  Co se děje u nás
Spím mezi nočními. Probudí mně hlas : " mami nebudeš už vstávat , je půl pátý ". Ještě než jsem se stihla pořádně probudit , mihla se mi hlavou výčitka . Já úplně zapomněla , že se dnes vrací Toník z prvního velkého výletu s turisťákem . Chtěla jsem mu jít naproti na nádraží . Ale když mně se tak pěkně spalo . Všude bylo nádherné ticho . To se nestává o víkendu často , úplný luxus .
Vstala jsem a ptám se Ivy , kde jsou všichni . Začala vyjmenovávat : " Věrka odjela do Olomouce , Růženka je venku s kamarádkou a taťka je v garáži " . Začala jsem se oblékat , že tedy půjdu Toníkovi naproti , že ho snad někde aspoň potkám na cestě . Doufala jsem , že malého kluka nenechají jít dva kilometry samotného z nádraží s velkým batohem .
Než jsem se stihla vypravit , do dveří vrazil jak velká voda , rozjařený Tonda . Ejchuchů , ejchuchů . Najednou bylo po klidu , toho kluka bylo okamžitě všude plno . " Nazdar synu , s kým si přišel " , ptám se ho . " S tátou a táta mně vezl na káře " . To jsem si mohla myslet. Taťka si všiml , kdy se Toník vrací , šel mu naproti a aby nemusel nést jeho batoh na vlastních bedrech , vzal si na to povoz .
" Tak co , líbilo se ti na výletě ? " , začala jsem se ho vyptávat . " Nestýskalo se ti ? "
" Stýskalo se mi po Opičce , po televizi a počítači a taky trochu po vás ."

Opička je jeho oblíbený plyšák se kterým spí a kamkoliv jedeme a spíme tam , tak ta potvora musí jet taky . Je dost velká , takže na výlet si ji vzít nemohl , nevešla se do batohu . Vlastně to je spíš opice křížená s jezevčíkem . Je to strašná obluda , dostal jí k prvním vánocům a od té doby jí nedal z ruky .

Byla jsem ráda , že nás taky zahrnul do toho stýskání a začala vybalovat špínu z batohu . Toník se zatím vrhl na Opičku a začal se s ní mazlit .
Najednou se přihnala Růženka . Přilítla jak na koštěti , celá rozevlátá , vrhla se na Tondu s křikem " bráško , bráško , konečně jsi tady , mně se hrozně po tobě stýskalo. " A začala ho pusinkovat . Tonda před ní začal prchat . " Fůůůj , nech mně , já nejsem dělanej na líbání ".

Nedivím se , že se Růžence stýskalo . Devět let jsou neustále spolu . Když byly mrňousové , tak spolu sdíleli jednu postýlku a jeden kočárek , neustále v kontaktu jeden s druhým . Když se navzájem cítili , byli nejspokojenější . Až poslední dobou jsem pozorovala mezi nimi jakousi " ponorku " . A jejich zájmy se začínají pomalu lišit , nejen ve výběru her , ale i ve výběru zájmových kroužků . Hrozně se těšila , že Tonda odjede a nebude se muset s ním o nic dělit , ale už večer , co Toník odjel , ji to přestalo bavit . Neměl ji kdo zlobit a pošťuchovat .

Tak skončil první krok k samostatnosti mého syna . Jaké budou ty další ?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | 31. října 2011 v 11:45

Dcera když někam jako malá odjížděla byla vždycky strašně nadšená a když se vrátila a my si pro ní přijeli tak vždycky brečela, že domů nechce :-D ....

2 Amelie Amelie | Web | 31. října 2011 v 15:49

Moc pěkně napsané.

3 pavel pavel | Web | 31. října 2011 v 18:34

Moje dcera se synem si v dětském věku dobře rozuměli, protože měli mezi sebou jen rok a půl. Dnes je každý jiný. Dcera i když mladší, už dávno dostudovala, je vdaná a má dvě děti, zatímco syn je lenoch, nedostudovaný a nechá se živit od mé ex-ženy.

4 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 31. října 2011 v 19:40

[3]: To mně mrzí ,že se ti syn nevyvedl, ale možná to je taky trochu tím, že se má u maminky moc dobře , kdyby dostal nůž na krk , třeba by konečně dospěl. O_O

[2]: Amélie děkuju , dělám co můžu aby se vám všem návštěvníkům u mně líbilo. Jen se musím naučit vkládat fotky . Snad se nade mnou dcera smiluje a konečně mně to naučí.

5 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 2. listopadu 2011 v 20:01

Jasně, teď to bude "ponorka", pár let se budou popichovat a hádat, ale až dospějí, budou z nich zase kamarádi. Máš doma taky pěkně veselo, pročítala jsem pár tvých článků :-) A fotky se naučíš vkládat hned, není to žádná věda.

6 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 2. listopadu 2011 v 20:49

[5]: Jo, občas je tady i Itálie a ponorku máme už skoro všichni, snad jen kočka je v pohodě. :-D

7 Margarita Margarita | Web | 2. listopadu 2011 v 21:30

Moc hezky si to napsala, mé děti jsou rádi když vypadnu z baráku. :-D Koukala jsem že si užíváš zajímavé sporty, přespolní běh na autobus mě odrovnal. :-D Já koukám na zastávku z okna, ale hned za ní je les. Tam sportují mé psi a já vlaji za nimi. Občas mě ta větší protáhne bahnem. :-D

8 mstajer mstajer | Web | 2. listopadu 2011 v 23:18

To je hezké.
Synek před nedávnem taky vyrazil se svým oddílem na víkend a byl nadšený. Ještě ho sice nepřijali, neboť je trochu moc malý a teprve se učí číst, ale tohle ho baví. Snad složí nováčkovskou zkoušku!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama