Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Večeře pro regiment dětí a jednoho taťku.

22. října 2011 v 23:09 | Hanka |  Co se děje u nás
Dnes bylo opravdu krásně . Věrka přišla s tím , že ve Střevlíku je nějaká akce pro děti a příznivce přírody . A že tam pojede se svým přítelem a vzali by děti s sebou . ( Střevlík je ekocentrum a farma s ubytováním v Oldřichově v Hájích ) . Děti nadšeně souhlasily . Před obědem však Růženka zjistila , že přijela k babičce její kamarádka . Prohlásila , že bude s ní , že do Střevlíka nepojede. Marně jsem ji přemlouvala , aby jela taky , že jí kamarádka neuteče , že si budou spolu hrát až se vrátí , nebo v neděli , ale nedala si říct. Nemělo smysl , jí nařizovat , že jet prostě musí , byla by otrávená a protivná a Věrka by s ní zbytečně měla práci . Vymínila jsem si tedy , že jet nemusí , ale budou si s kamarádkou hrát venku , že je doma nechci . Venku bylo krásně , ani nebyla moc velká zima a holky že půjdou na hřiště na klouzačky . Šly a vrátily se když už se začínalo stmívat . Mezitím jsem si řekla , že zazimuju pomalu zahradu , protože kdoví kolik takhle pěkných dní ještě bude. Ostříhala jsem odkvetlé a z velké části namrzlé květy posledních květin , zlikvidovala už uschlé zbytky fazolí a cuket oškubala pozdní úrodu a zkrátila odplozené ostružiny . Začínalo být už docela chladno , tak jsem sebrala suché prádlo a chystala jsem se domů . Najednou přiběhla sousedka , jestli může být její malá dcerka u nás až přijdou holky z klouzaček , že ji pustila s nima , ale teď potřebuje na chvilku odjet . Samosebou , že tady může malá být , o jedno dítě víc nebo míň to už je jedno.
Asi za půl hodiny přišly všechny a vrátila se i Věrka s Toníkem .
Začala jsem přemýšlet co udělám k večeři . Uvažuju , když namažu chleba , pro tolik žravých a hladových dětí , tak nebudeme mát co k snídani . Počítala jsem : naše dvojčata , Věrka , Pavlínka , Kristýna . To je 5 . Hrome zapomněla jsem na taťku . Ještě že není doma Iva ( moje prostřední dcera ) . Tak co udělám ? Osvítil mně náhlý nápad. PALAČINKY . To je přesně ono . Mléka mám dost , děda tuhle přivezl dva kartony , vajíčka jsem taky dneska koupila , marmeládu mám domácí , tak není problém . Palačinky snad bude jíst i Růženčina zmlsaná kamarádka. A jestli ne , tak má smůlu.

Zajímavé je , že u nás všechny cizí děti baštily i to co doma jíst odmítaly a jedli i ti , které vždy museli doma do jídla
nutit a slibovat hory , doly aby snědli k obědu aspoň trochu polévky . U nás totiž odjakživa platilo pravidlo , že kdo zaváhá , nežere a každé z dětí , které kdy prošlo naší domácností to velmi rychle pochopilo.

Tak jsem se dala do smažení palačinek . Na dvou pánvích a z dvou litrů mléka . Byla toho pořádná hromada a na namazání praskly 2 velké sklenice jablečných povidel. Zavolala jsem taťku , aby šel hned jíst , nebo , že na něj nic nezbyde a že mu novou večeři dělat nebudu . Než přišel , děti už zlikvidovaly asi polovinu palačinek .
Mezitím si pro Kristýnu přišla babička a pro Pavlínku maminka . Obě jsem musela odkázat na pozdější dobu . Že holky pošlu domů až se najedí . Babička se diví , že Kristýna u nás jí , že doma obvykle nic nechce. " U nás vždycky jí " odpovídám , " ne tolik jako moje děti , ale vždycky sní , co jí dám na talíř. " S Pavlínkou problémy s jídlem nejsou . Ani doma , ani u nás.
Děti svorně spořádaly palačinky a největší hladovci mají ještě hlad . Tak ještě mažu chleba s máslem a plátkovým sýrem . A pro všechny případy ještě krájím pár jablek . Tak , říkám si všechny krky jsou nakrmené , ještě nakrmit kočku , která už po mně taky hladově kouká , škoda , že nežere palačinky měla bych ji už taky z krku . Tak jdu tedy nakrmit ještě posledního hladovce a posílám obě děvčata domů .
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 23. října 2011 v 19:14

Páni a já naříkám jak dělám palačinky z 1 1/2l mléka. Zajímavé jak dětem u cizích chutná.

2 Macin Macin | Web | 27. října 2011 v 6:35

A co jsi měla ty, dostalo se na tebe taky?? Mě stačí dělat palačinky z 1L jsem jen tři :-)

3 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 27. října 2011 v 19:49

[2]: Ahoj , podařilo se mi ukořistit 2 palačinky , palačinky jsou u nás ve velké oblibě , ale málokdy dělám ze dvou litů .

4 VendyW VendyW | Web | 31. října 2011 v 9:49

Jo, je to opravdu zvláštní úkaz že děti u cizích jedí víc a navíc vše, co doma odmítají. Já to znám úplně od mala od sebe, od mého skorobrášky a i nakonec od svých dětí a dětí které k nám v paneláku chodily si hrát s těmi mými. :-D

5 VendyW VendyW | Web | 31. října 2011 v 9:50

P.S. Palačinky taky milujem, ale já je dělám taky tak z litru mléka. A moje dospělé děti se mohou přetrhnout když se ženou ke stolu :-D

6 Amelie Amelie | Web | 31. října 2011 v 15:56

palačinky máme moc rádi, dělám taky z 1 litru mléka.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama