Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Milá návštěva

13. prosince 2011 v 23:24 | Hanka |  Co se děje u nás
V sobotu jsme měli velmi milou návštěvu. Sice jen na chvíli, na kafe , čaj a kus řeči, ale zaplaťpánbůh za ní.
Přijela moje sestřenice s manželem a dětmi. Vydali se pogratulovat mému otci k 70 desátinám.

Ano, je to ta samá rodina , kam jsme na konci prázdnin na pár dní vpadli jako velká voda a převrátili jim jejich zažitý pořádek naruby. Kdo nečetl, tak viz zářiový článek " Jak jsme se vraceli z prázdnin."

Určitě měli hodně nabitý den. Z Lovosic do Liberce je to kus cesty, autem to trvá tak 1,5 - 2 hodiny, jim spíše ty 2, protože většinou nejedou v kuse. K dědovi přijeli tak kolem 11 a hned jim přistál na stole oběd, prý měli výborný segedýnský guláš. Pak samozřejmě kafíčko a trochu toho klábosení, to musí být. Pak , na zpáteční cestě, se stavili u nás. Přijeli bylo asi půl druhé , z toho vyplývá , že se ani u dědy nezdrželi příliš dlouho.

Já už od rána buzerovala děti , velké i malé , aby si po sobě uklidily ten svinčík, aby vysály koberec a aspoň utřely prach.
Ještě jsem dokončovala rozdělanou výzdobu na dveře a okna, vánoční svícen a liju voňavý olejíček do aromalampy. Tak a honem oběd, aby nás náhodou nepřekvapili. Dojídáme oběd a já si vzpomněla , že nemám , co bych jim nabídla ke kafi. Těch pár druhů cukroví , co mám (díky starším dcerám ) hotové, sice nabídnout můžeme , ale ještě není rozležené a vůbec ho zatím moc není. Tak honem aspoň uděláme tvarohové hrudky ( viz recepty ).
Ještě je nemám ani hotové a už ťuk, ťuk, na okno klepe veliký pytel ořechů s nohama, které vypadají jako mužské. A už pytel vpochodoval do kuchyně a říká hlasem manžela mé sestřenice : " ahoj , tady máš od nás pozdrav." . A pak už se vřítí do chalupy dva kluci a malá holčička , která se ještě stydlivě schovává za mámu. Naše děcka jsou hned pro každou lumpárnu, tak je hned popadnou a už ukazují , co je u nás nového a co dělali ve škole. Člověk tu smečku ani nestačí krotit, aby neudělali z naší stoleté roubenky kůlničku na dříví. Ale co , děti jsou děti , my jsme nebyli lepší. A kdo říká , že byli , ten lže.
Ale dobře to dopadlo, děti se stáhly do jednoho kouta , jen malá se vrhla se na hračky naší Růženky a hraje si poblíž dospělých. Chlapi vizitýrují po chalupě a zahradě, my ženské, probíráme děti , domácnost atd.
Za hodinku a půl už se návštěva začíná rozhlížet po hodinách a že pomalu zvednou kotvy. Kam spěcháte, ptám se . A že prý musí ještě stihnout jednu návštěvu a gratulaci.
Tak sebrali připravený pytel dětského oblečení z kterého už naše děti vyrostly , Mikuláše , košíky a vánoční dárky, předali nám ty naše , vlastnoručně vypěstovaný smrček, který letos poslouží jako vánoční stromek a ještě sklenice vynikajícího medu, zamávali jsme jim a byli v prachu.
Děti nejspíš v autě usnuly, přece jen toho na ně bylo asi trochu za ten den hodně.
Tak se budeme těšit v příštím roce až se zase uvidíme. Nejspíš až na jaře , nebo létě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | Web | 14. prosince 2011 v 8:55 | Reagovat

Koukám, že sestřenice je žena praktická a ví, co teď když se peče nejvíc přijde vhod...vlašské ořechy jsou letos hotový poklad. Včera jsem šla najisto, že budou a prd....tak nebude ani cukroví kam patří :-(. ještě víc mne mrzí, že nebudou do štrúdlu, který jsem taky chtěla udělat, tam prostě být musí....bez nich to nejde, ale kupovat necelých deset deka loupaných jader v pytlíčku za 40 Kč fakt nebudu :-!

2 VendyW VendyW | Web | 14. prosince 2011 v 8:59 | Reagovat

A tu návštěvu ti moc závidím, za mnou žádná ani nepřijde ani nedojede. Všichni zůstali v Praze, s nevlastní sestrou si nerozumíme a navíc má svých problémů dost, švagrová to je taky kapitola sama pro sebe, tak ještě jednou za rok to na pár dní zachrání kamarádka s dcerou. A tady na vsi? Počet kamarádek big zero, čili nic.... :-(

3 pavel pavel | Web | 14. prosince 2011 v 15:08 | Reagovat

Úklid jako u nás před návštěvou. To jsem se jako kluk vytrácel z domu. :-D

4 Lucie Lucie | Web | 14. prosince 2011 v 19:25 | Reagovat

Takováhle návštěva musela být jistě fajn :-) S naší tetou a její rodinou se také setkáváme jen takhle málo, jednou za půl roku a jsme vždycky rádi, že ji vidíme :-)
Přivezli vám i skvělé a užitečné dárky, stromeček, med.. paráda :-)

5 signoraa signoraa | Web | 15. prosince 2011 v 10:54 | Reagovat

Je zvláštní, že já ráda přijímám návštěvy, ale nerada na ně chodím. Ted' už je těch návštěv málo. Chodí k nám naši mladí, občas zajde kamarád, či sousedé. Sestra to má z Rumburka asi daleko.
I když návštěvy ráda přivítám, na
jednu však nezapomenu nikdy. Tchán, který už nežije, se po smrti mužovy maminky znovu oženil. Chodívali na vánoce na návštěvu. Ten rok však přijel syn jeho druhé ženy a tchán nám zavolal, že přijdou v šesti lidech. No nevadí, dáme do obýváku židle z kuchyně. Půl hodiny poté přijela ještě dcera druhé tchýně s rodinou, asi aby o nic nepřišla. Na 18 metrech čtverečních nás bylo 16. :-! Můj syn to psychicky nezvládl a odešel ven s tím, že má nějakou domluvenou akci s kamarády a dcera s námi trpěla. Děti se nudily a začaly honit po bytě naší kočku. Při té příležitosti shodily stromeček. Když všichni odešli, zůstali jsme rezignovaně sedět a pak jsme se s dcerou pustily do úklidu. Z koberce jsme sbíraly zašlapané cukroví, hadrem se snažily vyčistit ty největší fleky z vylitých nápojů. Bylo to nezapomenutelné. Zlomyslné a příšerné. S dcerou jsme obrečely ozdoby a zbytek vánoc se nesl ve strachu, aby se tato návštěva už nikdy nevrátila.
Přeji jen příjemné návštěvníky. :-D

6 KSM KSM | Web | 15. prosince 2011 v 21:22 | Reagovat

Pravda pravdoucí...milá návštěva přijde vždycky vhod.

[3]: No ano...i ty úklidy.... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama