Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Škatulata hejbejte se

18. září 2012 v 22:48 | Hanka |  Zpovědnice
UF ! To byl zase dneska den . Vlastně už druhý .
Taťka si vzpomněl , že bychom mohli přestěhovat skříně , které strašily v obýváku . Vlastně tam straší dál , jen na jiném místě .
To ovšem znamená , že se musí přeházet všechno , co v obýváku je .
Nábytková stěna ( naštěstí je variabilní , takže se dá nejrůznějším způsobem přestavovat a kombinovat ) , knihovna , která se stěhovala na místo původního skleníku a šuplat , nízké skříňky na místo vysokých a vysoké na jejich místo .
Jediné co zůstalo na svém místě byla televize a kanape.
No ale protože všechno zlé je k něčemu dobré , umyla jsem aspoň všechna okna , i ty na které jsem dřív nemohla , protože se nedala otevřít. A jako návdavkem i ty ostatní , včetně kuchyně a koupelny . Osprchovaly se všechny kytky a vyprášil se pořádně koberec .
Vytřela se knihovna ( tam bylo práááchuuu ) a vznikl " vědecký " koutek . To si tak pojmenovala Věrka , protože knihovnu hlídají dvě sovy a úplně nahoře se uvelebil starý glóbus o který Toník hrozně moc stojí ( byl původně na půdě ) i když ho nemá pořádně kam dát . Při té příležitosti jsme našli i knížky , které se " ztratily " a nebyly k nalezení , přestože na beton vím , že je máme doma a nikomu se nepůjčovaly .
Do toho se vloudily i třídní schůzky dětí .Naštěstí nebyly moc dlouhé ( co taky povídat na samém začátku školy ) , ale protože náš taťka je ukecanější než ženská , tak se samosebou zakecal a ze slabé hodinky byly skoro dvě . Ten čas samozřejmě potom doma chyběl a kytky jsme z venku dávali už za tmy .
Než taťka s Věrkou usadili stolek a zapojili počítač , sháčkovala jsem poslední pytlíčky , které dělám dětem na adventní kalendář ( až budou hotové , ukažu ).
Na zítra už nám zbývá položit koberec a doladit drobnosti , které chlap prostě nevidí a všechno mi mrskal kam ho napadlo .
Ale to už si velice ráda doladím .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zee King Zee King | Web | 19. září 2012 v 8:22 | Reagovat

Jéé, tak alespoň, že už to máte skoro za sebou ;-) Já nemám ráda stěhování někam nebo čehosi kamsi :-D A tento rok jsme si toho užili také věru hodně, neboť jsme se stěhovali do nového bydlení, a stále ještě není vše hotové - není čas :-?  :-D

To znám s těmi "ztracenými" věcmi - sama to mám dnes a denně. Ne, že bych byla notorický bordelář, to né, ale prostě sem tam se něco zašantročí, ale vím, že jsem to někam dala a že to doma prostě musí být :-)

Když slyším to mytí oken dělají se mi z toho papoušci před očima - také mě to totiž čeká, fůůů! :-?  :-D

2 Jadvinka Jadvinka | E-mail | Web | 19. září 2012 v 9:09 | Reagovat

tak nejprve Hani mně pobavila věta-konečně si taťka vzpoměl,že byse mohly....Můj dědouš by si "nevzpoměl" ikdyby ho mučili,aby něco takového v baráku dělal,tyto akce přímo nesnáší,ale já občas tyto úlety mívám,člověk nejen že najde plno zatoulaných věcí,ale i uklidí tam kde už leta na to nesáhl a taky nějak se to v baráku změní apřivane nový vítr ;-)  :-D

3 Jarka Jarka | Web | 19. září 2012 v 9:14 | Reagovat

Taky bych ráda u nás něco přešoupla a pozměnila, ale mám obavu, že to v tom našem malém bytečku nepůjde a že ta místa, která jsme časem pro jednotlivé kousky nábytku našli, jsou optimální a neměnná. :-) Závidím ti ta umytá okna a celkové vygruntování. Mákli jste si, ale teď je to určitě moc hezké. :-)

4 Šavrda Šavrda | Web | 19. září 2012 v 10:39 | Reagovat

Haní, tak to nezávidím. Já nesnáším změny, takže i "jenom" přípravy na malování mě vždy šíleně děsí. :-x To mi potom každý říká, jak to budeme mít doma pěkné a že jak se vše nastěhuje zpátky, že zase na čas klid. Ale pro mě nastěhováním věcí nervy nekončí, neb jsem děsný puntičkář a detailista a jak nemám své věci na SVÉM místě, tak šílím a pořád kolem nich chodím a upravuji je tak dlouho, dokud z toho nedostanu amok a pak se vztekám. :-x To na sebe prozrazuji krásné věci, co říkáš? ;-)
No ale jak říkáš nějaké plus to mělo, našly se knihy, umyla se okna, osprchovaly se kytičky - ty moje by to také potřebovaly. ;-)
Těším se na adventní kalendáře - určitě vyfoť. :-)

5 Very Very | 19. září 2012 v 13:18 | Reagovat

ahoj Hanko, tak to já mám zas takový to šumování doma ráda, už i proto, jak píšeš, že se najde spousta dávno ztracených věcí, ale zas to nesmí být moc velké změny, ty nemám ráda a dlouho mi trvá, než si na ně zvyknu :-) i já se těším na kalendáře pro děti a večer zavolám a máš napsat recept na tu nevěstu, moc procí mamka ;-)

6 signoraa signoraa | Web | 19. září 2012 v 22:04 | Reagovat

Tuto hru doma občas také hrajeme. Sice ne se vším se dá hýbat, obytná stěna a kuchyňská linka jsou nehnutelné věci. Opouští nás mrazák, tak jsme přes internet objednali nový. Navíc jsem z papírů zjistila, že ten starý už nám slouží 18 let, což mě překvapilo.
Dnes ten nový dovezli. Můj muž se domníval, že mu ho řidič pomůže odnést k nám do patra, ale ten prý spěchal. No, tak jsme trochu ušetřili. S mrazákem pomáhal manželovi syn a já usoudila, že by nebylo od věci přesunout botník, který stojí pod schody, aby byl lepší prostor pro manipulaci. A za botníkem jsem objevila katalog Globusu, který byl z roku 2003. Tak dlouho se s botníkem nehýbalo. To, co pod tou skříní s botama bylo, nebudu raději komentovat. :-D
Škatule (nový mrazák) už stojí vedle toho starého. Necháme ho raději den stát, než ho zapojíme do sítě. A pak bude druhé kolo škatulat, dostat ten starý zase dolů ze schodů.
Ta umytá okna ti závidím, ty naše by to také potřebovaly. :-D

7 Hana Hávová Hana Hávová | 19. září 2012 v 22:46 | Reagovat

Já osobně nejsem zrovna milovník velkých změn , spíš jen tak nějakých těch drobností , ale šoupat s nábytkem ...To pro mně moc není . No ale pokud to není každý měsíc , tak to čas od času přežiju i když zrovna nevýskám radostí . Ale je pravda , že nyní je obývák prostornější a bude lépe proudit teplo od krbu , když už nestojí ta hradba . Takže ve finále to je lepší než to bylo . :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama