Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Na horoskopy nevěřím, ale....aneb jsem tele

9. listopadu 2012 v 9:50 | Hanka |  Zpovědnice
Nikdy jsem nevěřila a ani nyní nevěřím na horoskopy, věštění z karet, či z ruky apod. Dokonce ani v Boha ne.
Teď mně asi roznesou na kopytech všechny , co v něj věří.
Ale já nebyla vychovaná ve víře a " na stará kolena " už to nebudu měnit.

Chodí nám do schránky zdarma regionální noviny , jmenují se 5+2 . Mimo zajímavosti z celého libereckého kraje a televizního programu na celý týden v něm je i nezbytný horoskop.
Horoskopy ve všech časopisech sice čtu, ale v zápětí zapomínám, co v nich je napsáno. Tak když mi přišlo do ruky nové číslo a poté co jsem přelouskala to, co mě zajímalo, čtu i horoskop. Vlastně se o to zajímal Toník a že mi ho přečte.
Mami co jsi za znamení ?
Panna.
Tak četl horoskop, kterým bych se měla řídit celý další týden.
- Až do středy se ničeho neobávejte, protože až do tohoto dne jste pod ochranou hvězd....
Až sem to je důležité pro tento článek.

Nastal čtvrtek, Věrka přijela domů ve středu večer a v pátek zase odjížděla na nějakou konferenci, či co.
Takže měla čtvrtek na to, aby si vyřídila, co potřebuje a měla také čas vidět se svým přítelem.
Šla mu naproti na nádraží a svolila, že Toník může jít s ní.
Jenže to Tonda pojal tak, že může být s nima pořád. Tondovi by se to sice líbilo, ale mladým už méně. A když se s otravováním přidala i Růženka ( té aby taky něco uteklo ), tak jsem mládež poslala nahoru do pokoje a dětem pohrozila výpraskem , jestli je budou otravovat. Tak si Tonda, aby odůvodnil svůj pobyt v horním patře domu, aspoň přinesl auto na ovládání ( a na které si samozřejmě před tím půl roku ani navzpomněl ), začal jezdit po obýváku a plašit s ním kočku.

Nastal čas večeře. Upatlala jsem něco podobného zapečeným bramborám se zeleninou, k tomu jablkovo-mrkvový salát a do velké konvice ovocný čaj. Zavolala jsem mládež k večeři, děti už dávno před tím chodily opruzovat do kuchyně, že už mají hlad ( nic nového pod sluncem, ti mají hlad skoro pořád ).
Mladí se snesli ze svých oblačných výšin k nám dolů, mezi obyčejné smrtelníky, každý dostal nášup a zabýval se svým talířem.
Chtěla jsem nalít čaj. Jenže, asi jsem měla špatně zaklapnuté víko konvice, při nalití druhého hrnku jsem si horkým čajem ( měl dobrých 80st ) polila celý levý palec a část ukazováčku.
Naštěstí jsem zvyklá uvažovat rychle a nepřemýšlet nad tím, co mám dělat při úrazu nebo nehodě, vše se mi okamžitě vybaví ( to je výhoda více než 20 leté praxe v nemocnici ). Nechala jsem čaj čajem a mazala si chladit ruku pod proud studené vody. Ale stejně mě ruka pálila celý večer a já si tedy zabalila do utěrky led a chladila a chladila.

Tak nevím, zda to měl na svědomí horoskop, který mi zaručoval ochranu hvězd jen do středy a on už byl čtvrtek večer, nebo moje vlastní nešikovnost. Osobně se domnívám, že spíš to druhé, zkrátka jsem tele.

Pro všechny, kdo by se náhodou obávali o mé zdraví, tak jen konstatuju, že ruka už nepálí, jen mám palec červený a trochu citlivější na dotek, ale i to se brzy upraví a do pondělka nebudu vědět, že jsem si opařila ruku.

Přeji všem nastávající víkend pod ochranou hvězd a pokud možno bez újmy na zdraví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 9. listopadu 2012 v 10:43 | Reagovat

Haní, já jsem také nikdy nebyla "otrokem" horoskopů. Ale jedním časem jsem vždy četla horoskop svůj i celé rodiny a vždy mě až zaráželo, jak mě vystihoval a jak se celkem trefil. :-)
Takže pozor, určitě tele nejsi. ;-) Za to mohou ty hvězdy. :-D
Také nejsem věřící, ale víru mám, už třeba v sama sebe, přeci si musíš věřit, ne? ;-) A v určitou nadpřirozenou sílu tam nahoře také věřím. Nevím, zda je to bůh, ale kdo potom to lidstvo, ten svět stvořil?? ;-)

2 Jarmila Jarmila | Web | 9. listopadu 2012 v 13:41 | Reagovat

Také na horoskopy nedám a nikdy jsem nedala. V posledních letech mi neustále slibují postup v práci a podobně. Jak můžu někam postupovat, když jsem už léta v inv. důchodu? Tak se pousměju a zase několik týdnů si horoskopu nevšimnu.
Hani, přeji ti, i přes horoskopovou předpověď, krásný a pohodový víkend. :-)

3 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 9. listopadu 2012 v 18:04 | Reagovat

Hani já si zašla jednou ke kartářce, ale jen jednou. O_O Kulím oči ještě nyní jak vše věděla dopředu a světe div se vše vyšlo i to co není moc veselé. ;-)Horoskop, tak ten mě jednou nakopl a z nezaměstnané jsem byla zaměstnaná. Jinými slovy byla jsem zdravě neodbytná a progresivní, fakt to mě po čase řekla má zaměstnavatelka. Říkala, že žasla jak jsem ji přesvědčila jak o tu práci stojím. Nelitovaly jsme obě. :-)
Po tom všem jsem si řekla, že mám již v předpovědích vybráno a dál nepátrám v žádném směru.
Jo a abych pravdu řekla tak i to bylo s výhrou ve sportce, tipovala jsem na mateřské vždy před výplatou a zálohou mého muže a vždy na nákup do "BEROUSE" vyhrála. Jen jsem nastoupila do práce dala jsem sázení vale, své jsem již dostala. řekla jsem si. :-)
Tak ti nevím, měla jsem štěstí a nebo .... :-D  :-)

4 Jana Jana | Web | 10. listopadu 2012 v 12:34 | Reagovat

Dobrý den,když jsem se v srpnu popálila,měěla jsem mimo jiné popálené i tři prsty na levé ruce.Ale jak píšete vy,jen červená kůže a za pár dní už nebylo nic znát.Skoro po měsíci,když už jsem byla doma z nemocnice,mi najednou na těch prstech naskočily puchýře a kůže se začala olupovat.
Ani nevím jaký jsem na ten den měla horoskop,ale možná kdybych si ho přečetla,dávala bych si víc pozor a nic by se nestalo.Jenže jsme měli ten víkend návštěvu a na čtení horoskopu na internetu jsem zrovna neměla čas.Kdo ví...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama