Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Nevykecá jen to co neví

18. listopadu 2012 v 22:21 | Hanka |  Děti řekly ( udělaly )
Dneska zase Růženka perlila.

Dopoledne se hádala s Tondou, že byl na počítačových hrách o 5 minut déle než ona, potom tahala kočku ( která nošení v náručí přímo nenávidí a nechá se pochovat pouze na malou chvilku a to výhradně ode mně ) .Týna okamžitě začne mňučet a vzápětí se ozve " nech tu kočku na pokoji ! ".
Při obědě se ptám , děti, co máte v plánu odpoledne?
Iva zareagovala- které děti ?
Všechny , říkám.

U nás to je totiž tak , dvojčata jsou děti a velké dcery jsou holky. Jednoduché, jasné a všichni ihned vědí o kom nebo s kým se mluví.

Iva okamžitě . Já budu mýt zase kuchyň.

Iva se totiž dobrovolně ujala vánočního úklidu kuchyně.To je činnost, kterou já přímo nenávidím a nechávám si to až nakonec.

Tak to jo, odsouhlasila jsem její činnost. Tak to jsi z venkovní akce omluvená.
Zablýsklo se radostně v očích a děti protáhly zklamané obličeje.
A co budeme venku dělat? Ptal se zvědavě Toník.
Táta si přivezl dřevo, tak mu ho pomůžeme uklidit.
Na obou bylo vidět, že se jim do akce dřevo ani trochu nechce.
Taťka se ozval, že mu vadí ta velká mezera, co je mezi vrátkama a živým plotem, že se nám probíhají po zahradě cizí psi a rozčiloval se na jejich páníčky.

Po obědě jsme vypili kafčo a taťka vyrazil ven , že si něco připraví na tu velkou mezeru a že jí ucpe, aby ti psi nemohli probíhat jak se jim zachce.
Dopekla jsem bublaninu k svačině a vydala se taky ven s dětmi v patách.
Vylezu ze dveří a myslela jsem , že omdlím. Díru sice zatarasil, ale jak.
Vedle branky si trůní staré, rezavé plotové pole ( bůh ví na kterém smetišti to sebral ). Branka sice není zdaleka nová, ale tohle byla vážně hrůza.
Neovládla jsem a vyjela, TOHLE nemyslíš vážně ! Okamžitě to dej pryč a když to zrovna odvezeš do sběru, tak to bude to nejlepší, co s tím můžeš udělat.
Začal prskat jako starý , nevrlý kocour.
Já se na to vys...u, tak si to udělej sama. Udělala bych si už dávno , normální dřevěný plot, jenže to neumím.
A jestli si myslíš, že když zatarasíš tuhle mezeru, že se psů zbavíš, tak to jsi na velkém omylu.
Podívej se jak daleko jsou ty keře od sebe, tady by se protáhl i mamut, nejen pes. Tak stluč pár obyčejných prken a udělej normálně plot. Provizorní, ale aspoň bude dřevěný a ne nějakou hrůzu ze smetiště, nebo kdes to sebral.

Vztekle popadl pole, které se mu v ruce skoro rozpadlo. To ho rozzuřilo ještě víc.
Šel do garáže, které neslouží k ustájení nějakého dopravního prostředku, ale jako skladiště čehokoliv a začal vyhazovat ven dlouhá prkna, která měl původně určená k rozřezání a spálení.
Zavolal si Tondu, aby mu šel s nima pomoct.
Kde máš to dřevo, které jsme chtěli uklízet? Rozhlédla jsem se, ale viděla jsem pouze jednu velkou káru naloženou dřevem. To v té káře je všechno? Myslela jsem , že toho bylo víc.
No to už jsem si uklidil do garáže.
A nechceš to vyrovnat do kůlny, nebo k baráku?
Ne, proč, brzo to stejně spálíme a budou zase kárky volné ( máme kromě velké káry , ještě dvě malé drátěné ).
Růža se hned toho chytla. Tak já jdu domů.
Ne, ne, kdepak, co tam budeš dělat, nudit se , sedět u televize nebo počítače.
Dojdi si pro nůžky, ostříháme ty odkvetlé kytky a doděláme přípravu na zimu.

Tak jsme s Růženkou stříhaly a stříhaly.
A kluci? Kluci dělali, světe div se, opravdu dřevěný provizorní plot. Od vrátek, přes celou délku živého plotu až k vratům garáže.
Tak jsme všichni řádili na zahradě až do půl pátý.
Potom už i mně bylo zima a bylo na práci špatně vidět. Bylo dnes pod mrakem celý den a dalo se předpokládat, že bude brzy tma.
Říkám klukům, že jdu udělat svačinu a že je potom zavolám.
Uvařila jsem čaj s citronem, nakrájela bublaninu a ještě pár krajíců chleba a jablka.
Chlapííí, svačinááá.
Byli doma než bys řekl švec.
ÁÁÁ, tady je teplíčko. Tak šup, umýt ruce.
Ve chvice zmizela bublanina i chleba s pomazánkou.
Taťka šel dodělat plot a Tonda se zdejchnul za kamarádkou.

Najednou, kde se vzal, tu se vzal, objevil se u nás děda. Růženka se hned na něj vrhla.
Dědooo, cos mi přinesl?
Dostala velký trs banánů a pro každého čokoládu. Hned se do ní pustila.
Pak si utřela pusu rukávem a bez jakékoliv návaznosti sděluje dědovi, že to trutnovské pivo ( Krakonoš ) jí ale vůbec nechutnalo. Já mám raději Kozla nebo to si kupuje táta tady u nás, sděluje znalecky.
Děda na mně vrhnul zděšený pohled, který měl znamenat, jak to, že ta holka pije pivo!
Potom začal přednášku o tom, že děti po pivu hloupnou.
Hele dědo, Růža si asi dvakrát cucla od táty a upřímně řečeno nevím, co ji na tom pivu chutnalo, protože víckrát už nechtěla a teď ani Bohouš doma pivo žádné nemá.
A myslím, že i ty jsi ucucával ze džbánu , když si chodil tátovi do hospody pro točený. Myslím, že není dítě, které by neochutnalo pivo, když to doma vidí.
Raději rychle otočil řeč na to proč vlastně tak neočekávaně přijel.
Ano, myslela jsem si to dobře, přijel vyzvídat Ježíška. Ale pořád to tak divně točil. Asi nechtěl dětem brát iluzi o dárkách od Ježíška. Tak to pořád tak divně splétal, až i Růža pochopila o čem je řeč.
A razantně povídá, hele dědo, já už přece dávno vím ( ví to asi rok ) , že dárky nenosí žádný Ježíšek. Holky mi to ve škole řekly, že dárky dává máma a táta a já už pro ně taky něco mám, ale to je tajemství, to ti neřeknu. A jestli chceš vědět , co bych chtěla k Vánocům já, tak bych chtěla boby a Tonda taky ( boby se totiž loni rozpadly stářím- jedny byly ještě po mně a ty druhé dostala Iva , když jí byly asi tři roky).
Děda koukal jako tele na první sníh a já dostala nekontrolovaný záchvat smíchu.
Tak dědo, a máš to , řekla jsem , když už jsem zase byla mocna slova.
A co ostatní, chtěl vědět děda když se taky vzpamatoval. Napsala jsem mu to na papír i s příslušným komentářem.

Děda dopil kafe, nabral si brambory a jablka, rozloučil se zase odfrčel domů, že prý má službu na venčení jejich Žofinky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 19. listopadu 2012 v 8:09 | Reagovat

Musela jsem se smát tomu, jak tvůj manžel spravoval plot. U nás je to podobné. Když jednou uhnila podpěra králíkárny, děda vzal starý velký děravý hrnec a králíkárnu jím podložil. Takže je to všude stejné.

2 Jarka Jarka | Web | 19. listopadu 2012 v 10:25 | Reagovat

No jo, je to jasný, chlapi prostě většinou nemají toho estetického ducha. Ten zrezavělý kus plotu musel být u branky opravdu jak pěst na oko, ještěže si manžel dal říct a pustil se do dřevěného. 8-O  :-D A jinek závidím vašemu dědovi, že od vás odešel s papírkem napsaných vánočních dárků. Taky by se mi od našich mladých něco takového hodilo. ;-)

3 Jadvinka Jadvinka | Web | 19. listopadu 2012 v 10:37 | Reagovat

Haníííí to jsem si zase početla a normálně ti povím,že ve chvíli,kdy jsem četla o tom jak tvůj muž "opravoval" plot mi stoupnul adrenalin a to fakt,jelikož přesně takto to vypadá u nás.Vraždila bych fakt.Taky jsem si letos poryla záhony,obryla stromy,keře a poseklala trávník ,abych zároveň posbírala zbytky listí a pak se zálibně podívala jak jsem si to hezky na zimu uklidila -no a co myslíš,že udělal můj dědek-staví skleník-prosím ho o něj snad 15let a tu hlínu co vyrýval mi navozil na tu uklizenou louku -zuřím kudy chodím a takhle je to pořád :-( .
No a Ježíšek -to je kapitola sama pro sebe,každý rok řeším co každému koupím ach jo kdybych tak letos koupila něco co opravdu potřebují,jenže když se jich zeptám co by si přáli -řeknou že nic ,že všechno mají 8-O

4 Jarmila Jarmila | Web | 19. listopadu 2012 v 10:48 | Reagovat

Hani, pěkně jsem si početla. Nemáš to doma jednoduché, ukočírovat tak velkou rodinu. A zvláště jednoho "kutila". Je fajn, že si nakonec dal říct a udělal dřevěný plot (měla jsi nám ho vyfotit).
Děda je vykuk. Hlavně, že odjel s lístečkem, má vystaráno. Já vůbec netuším, co vnoučatům koupit. Neznám velikosti a po čem touží. Taky bych potřebovala lísteček a možná menší banku. :-D

5 Hanako Hanako | 19. listopadu 2012 v 10:59 | Reagovat

Koukám, že mám se svým kutivým mužem štěstí, ten opraví aa postaví kdeco. :-) Jen teď ve starším věku trvá, než se rozhoupe k řešení. Když něco trvá dlouho, tak já udělám náhradní řešení, a když se mu to zdá neumělé, vynadá mi a udělá podle svého. Opravdu ho do ničeho nenutím, vím, že ho už věk a potíže omezují. :-)

6 Hanako Hanako | 19. listopadu 2012 v 11:03 | Reagovat

Hano, moc se mi líbí, že přitahujete děti k práci. Moc se jim to bude hodit, až budou dospělí. Naše děti i starší vnoučata hudrali, že ostatní děti to dělat nemusí, proč oni ano.  Jsou v mnoha věcech při činnosti kolem domu a domácnosti samostatní a hodně ušetří i za řemeslníky. Rodině do Chrastavy zdar! :-)  :-)

7 Very Very | Web | 19. listopadu 2012 v 12:41 | Reagovat

Ahoj Hani, jéjej, ty jsi nám stihla toho napsat, no však to bylo prima čtení. My teď jdeme na velký nákup, mouky , tuky, cukry a tak na pečení, tyhle nákupy mám moc ráda,voní už vánocema. Pozdravuj je všechny doma :-)

8 danielinama danielinama | Web | 19. listopadu 2012 v 15:26 | Reagovat

Taky bych potřebovala takovou Ivu :-)
Tak s plotem jste si užily, ale snad ho teď máte hezky :-D a nad dědou jsem se zasmála :-D prostě s dětmi si člověk užije.

9 signoraa signoraa | Web | 19. listopadu 2012 v 16:00 | Reagovat

Já se tu u čtení pochechtávala, protože u nás je to podobné. Prostě, když se mužskýmu něco nechce udělat, tak si poradí po svém. Já dnes dozazimovala zahradu, vynosila 300 litrový sud dešt'ové vody ke keřům a když jsem šla uklidit kbelík a konve, zjistila jsem, že manžel opravil bok kůlny. Na jaře se to celé vyvalilo, stačilo by pár hřebíků. On to však přivázal drátem.
Holt si to zítra půjdu přitlouct. :-D

10 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 19. listopadu 2012 v 18:16 | Reagovat

Já psala hlavně o tom, jak perlila zase naše malá a vás zaujal taťka a jeho plot. Ani nevím, jestli je horší mít doma nemehlo, co si s hřebíkem přitluče i prst, nebo domácího kutila. Někdy bych řekla, že kutil je horší.

[5]: Hanako, nejen ve starším věku trvá všechno déle. Mému muži je 54 a ten než se k něčemu rozhoupe, to by i trpaslík stačil vyrůst. A ještě déle trvá než rozdělané dokončí :-?
A děti něco doma dělat musí. Už nejsou tak malí, aby nemohly pomáhat.

[7]: Na vánoční pečící nákupy jdu ve středu. :-)

11 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 19. listopadu 2012 v 18:17 | Reagovat

[4]: Vyfotit jsem nemohla. Neměl to ještě hotové a navíc byla tma. ;-)

12 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 19. listopadu 2012 v 18:45 | Reagovat

Jo Hani ty naše Zlatíčka nás občas vyvedou z míry :-D

13 Lenka M. Lenka M. | 20. listopadu 2012 v 18:37 | Reagovat

Jo, Bohouš klasika :-D A Růžu úplně vidím!  A co takhle náhled vánočních přání i pro nás :-)

14 Shariony Shariony | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 22:05 | Reagovat

Krásně se to četlo, alespoň mně, která bydlí v bytě a nějaký domeček se zahrádkou by chtěla :-)
Co koupit za dárky budu muset od blízkých taky vyzvídat.., protože mě nic moc už nenapadá..

15 VendyW VendyW | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 20:08 | Reagovat

Zajdi ke mně, něco tam pro tebe je :-)

16 Lucie Lucie | Web | 26. listopadu 2012 v 19:30 | Reagovat

Hani, koukám, že je to všude stejné... Ti chlapi se do práce, do kterým se jim nechce a nebaví je, vůbec nehrnou a když už jsou k tomu dokopáni, odfláknou to, jen aby to měli co nejrychleji za sebou :-D Ještěže si taťka nechal říct a pustil se do toho dřevěného plotu, myslím, že ten bude vypadat moc dobře. :-)
Růženka to dědovi pěkně vysvětlila, myslím, že děda nestačil zírat. :-D Ještěže ty děti ví, co k Vánocům chtějí, u nás už slyším jen "Já nic nechci, nic nepotřebuji... " a co pak má člověk sám vymýšlet :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama