Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Rojení čertů

7. prosince 2012 v 4:05 | Hanka + Iva |  Zpovědnice
Jako na mnoha místech, i nás ve středu večer navštívil sv.Mikuláš s andělem a čerty.
Tedy nepřišli k nám domů, ale na náměstí a každoroční povinností Mikuláše je při příchodu rozsvítit náš hlavní vánoční strom. Mikuláš svou povinnost splnil na 1*.


Na té fotce to není moc vidět, ale ty světýlka jsou barevný.

Jak už jsem řekla, ten den bývá rojení čertů. Staří čerti vyvedou svůj potěr a dorost na procházku do světa lidí.


Tady jsou první dva na které jsem narazila. Přidal se i náš Tonda. Jenže ten je čert sám o sobě, ani nemusí mít rohy.


Vzal si na to i vidle a staří čerti se mu smáli, že to co třímá v ruce, používají v pekle na hranolky. Jenže tenhle vtip už použili čerti i loni, tak se Tonda tomu jen smál.
Zajímavé, že andělé žádné mladé asi nemají, protože jsme žádné malé andělíčky nepotkali. Loni byla Růženka za anděla, měla křídla, stříbrnou paruku i svatozář, ale letos by nejraději přeběhla do pekelného tábora. Ale měla smůlu, druhé rohy nemám. Tak šla v civilu a vydávala za moooc hodnou Růženku Hávovou. Jenže čerti se tím nedali oklamat a nadělili oběma uhlí, brambory, mrkev a cibuli. Dokonce to byl větší ranec než mlsky od Mikuláše. Překvapený Ale ti čerti měli pravdu, děti opravdu celý rok zlobily.
Anděl byl opravdu andělský.


A sv. Mikuláš důstojný.


Jen škoda, že jsou veškeré fotky rozmazané.
Jednak se mi vybily baterky ve foťáku ( měla jsem je poměrně nově nabité, ale stejně foťák stávkoval ) a jednak jsem musela poměrně brzy mazat na autobus do práce na noční, takže Iva zachraňovala situaci mobilem. Ale nemyslím si , že by foťákem byly lepší fotky. Neustále byl nějaký pohyb, čerti pořád pobíhali, nebo někdo strčil hlavu ( popř. vlezl celý ) do záběru právě ve chvíli, kdy se zmáčkla spoušť a už se s tím nedalo nic dělat. Takže jsem musela být vděčná za fotky, které byly a být ráda, že mám aspoň nějaké. Vybrala jsem ty, které aspoň trochu vystihovaly celou atmosféru místa.

A takhle už Toník s Růženkou přebírají svůj balíček.


Vzadu vidíte jednoho z čertů. Ten je nový, asi ho Lucifer poslal na zem za trest. Druhý čert byl u nás opakovaně. Už znal situaci a věděl, že v Chrastavě je hodně zlobivých dětí a vzal s sebou svého kamaráda.Tohle je ten " starý " čert, který už to u nás zná a hned jak zahlédl Tondu , tak se ptal , jestli byl hodnější naž loni. A Tonda, protože je taky čert, tak odpověděl, že nebyl a tak ho hnedka chtělo čertisko strčit do pytle. Jenže Tonda se kroutil jako had, tak se mu nakonec podařilo z toho pytle vykroutit a utekl.
Z toho fotka sice existuje, ale je tak rozmazaná, že by stejně nebylo poznat o co jde.

Ještě vám ukážu kapelu, která nám celou dobu vyhrávala koledy.


A tímto se pro letošek loučím s Mikulášem, andělem a čerty a budu doufat, že děti budou v příštím roce hodnější, aby si nemusely odnášet domů uhlí, ale jen samé dobroty od Mikuláše.
Děti dostaly svou nadílku dost ke konci, takže domů přišli všichni strašně zmzlí a dneska z toho mají rýmu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šavrda Šavrda | Web | 7. prosince 2012 v 11:51 | Reagovat

Teda jo! Stejně to jsou parádní fotky. A vůbec nevadí, že jsou rozmazané. Ta atmosféra z nich naprosto sálá. ;-)
Líbí se mi ten anděl - je opravdu andělský/á. A Mikuláš je také moc pěkně vystrojený. :-) No čerti - ti přece ani zklamat nemohou. :-) A Toník je také náramný čert. ;-)

Jééé, Haní, tak ale víš co? Aspoň máš výslužku i ty - však mrkev, cibuli i brambory upotřebíš. :-D Jééé, já jsem teď tak drzá! To asi proto, že čerti přijdou až (už) za rok!!! :-D ;-)

2 Hanako Hanako | 7. prosince 2012 v 12:57 | Reagovat

U vás v Chrastavě se pořád něco děje)nemyslím povodně). Dívám se na televizi Genus, asi máte šikovného starostu. Dětičky se vyřádily, opravdu bylo to celoroční zlobení tak zlé? ;-)  :-D  :-D

3 Babeta Babeta | E-mail | Web | 8. prosince 2012 v 14:30 | Reagovat

"..a nadělili oběma uhlí, brambory, mrkev a cibuli." No, jen se neodpírejte, aby to za chvíli nebylo tak, že to bude natolik cenný artikl, že lidi budou rádi, když jim něco takového Mikuláš nadělí. :-D
Já viděla na Mikuláše Mikuláše jen čokoládového. :-D K nám už nechodí a ven jsme za nimi nikde nebyli. Ovšem...druhý den manžel večer přišel domů s tím, že u nás na ulici potkal Mikuláše... O_O Tak buď to byl nějakej co se někde večer před tím pěkně zlískal a kdesi se zapomněl a terpve se domů vracel, nebo to mohl být nějaký Mikuláš s Alzhaimerem...? :-P Kdo ví....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama