Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Duben 2013

Čarodějnické leto-hrátky

30. dubna 2013 v 23:17 | Hanka |  Zpovědnice

Tak to nakonec vcelku vyšlo.
CO?
No přeci náš čarodějný rej.
Včerejší předpověď počasí a dnešní ráno se zdálo býti dost katastrofickými. Včera předpovídali na západě a severu území celodenní zataženo, ranní přeháňky, potom krátkodobé projasnění oblačnosti a v průběhu odpoledne znovu přibývání oblačnosti a srážek. Chjo.Nerozhodný
Zpočátku se zdálo, že ta předpověď opravdu vyjde. Ráno docela regulerně lilo. Kolem 10 dopolední se začalo vyjasňovat a dokonce zasvitlo sluníčko. Okamžitě ztéžkl kabát na ramenou.
Ale znalá sýčkování rosniček mi bylo jasné, že to dlouho nevydrží. A taky nevydrželo. Odpoledne se opět začalo zatahovat a když přišly děti z kroužku , dokonce spadlo pár kapek.
Kruci už je to tady, zaklela jsem jako stará čarodějnice. A začala se modlit k svatému Filipovi a Jakubovi a dokonce i ke staré Valpruze, patronce všech čarodějnic , hodných toho jména, aby počasí vydrželo.

Plnými doušky

23. dubna 2013 v 0:36 | Hanka |  Zpovědnice
Tak jsem se konečně dočkala.
Nejen toho, že konečně internet funguje i u nás doma, ale i mého oblíbeného jara. Těžko uvěřit tomu , že ještě před třemi nedělemi jsem měla na zahradě ježky.


Příliš mnoho kostiček

22. dubna 2013 v 23:29 | Hanka |  Zpovědnice
Před týdnem se rozhodl taťka, že mně nechá vyspat mezi nočními a vzal o víkendu děti do Liberce na výstavu Lega.
Výstava se konala v OC Nisa ( místními zvaná postaru Hypernova )
Nemám ráda víkendové noční, protože jsou všichni doma a dělají rambajz, ale tentokrát zmizeli všichni na celou sobotu a já se měla úplně luxusně.
Vystavené Lego bylo samosebou roztahané po celém obrovském centru, aby byl člověk nucen projít všechno. Nechyběly ani nutné stámky, aby rodič, podlehlý dětskému škemrání , mohl okamžitě splnit přání svého potomka a zakoupit mu požadovanou hru.
Taťka vzal s sebou foťák a všechny následující snímky jsou jeho dílem. A vy se jen kochejte bez zbytečného komentáře, co všechno se dá postavit z lega.

Domácí úkol- správné a úplné řešení

20. dubna 2013 v 20:00 | Hanka |  Děti řekly ( udělaly )
Jak jsem řekla , klíčů je 7 a má je ve svém opatrování :
- prezident
- premiér
- pražský arcibiskup
- předseda senátu
- předseda poslanecké sněmovny
- děkan Metropolitní kapituly u sv. Víta
- pražský primátor

Já dala z hlavy prezidenta, premiéra, arcibiskupa a domnívala jsem se že jedním z držitelů je i nějaký vojenský představitel, ale to nebylo správně.

A výčet korunovačních klenotů:
- koruna sv. Václava
- žezlo
- jablko
- meč
- kříž
Kromě toho kříže jsem to dala dobře.

A jak jste dopadli vy? Potrápili jste mozkové závity, nebo jste dali přednost technice?

Domácí úkol

19. dubna 2013 v 20:39 | Hanka |  Děti řekly ( udělaly )
Děti dostaly z vlastivědy záhadný domácí úkol.
Učily se o Karlu IV a korunovačních klenotech.
Dostaly otázku, kdo všechno má klíče ke komnatě s korunovačními klenoty a co všechno k nim náleží ( k těm klenotům ).
A malou nápovědu, že těch klíčů je 7.
Tak a teď babo, raď!
To jsem si ale vůbec nebyla jistá.
Mám doma spoustu knížek o historii a o době Karla IV, ale o korunovačních klenotech ne. Co teď? Internet stávkuje, do práce jsem šla až za dva dny. Zkusili jsme to dát aspoň částečně dohromady zpaměti a podle logické úvahy.
Totéž zadám já vám.

Než začnete pátrat na internetu, zkuste se zamyslet a zkuste to z hlavy. Nedáte to jistě všechno. Já z ty klíče dala 4, z toho jeden byl špatně a ve výčtu korunovačních klenotů mi chyběla jedna věc.
Já teď napíšu správné řešení ( nalezené nakonec v práci na internetu ) a zadám to tak, aby se to zveřejnilo zítra večer ve 20 hod.
A vy, máte domácí úkol z vlastivědy pro děti ze 4.třídy.Mrkající

Zuřím !

18. dubna 2013 v 21:26 | Hanka |  Zpovědnice
Zuřím a jsem naprosto nepříčetná.
Je v tom více faktorů.
Jednak jsme se chystali pomoci jedné holce,která se rozhádala s rodiči a tvrdila jaká je chudinka a já se ve finále dozvím, že to je celé trochu jinak než tvrdila ona.
Jednak mi doma nefunguje internet. Už jsem strašně vynadala chlápkovi u telefonu, kam se hlásí poruchy, přestože on sám za to asi nemohl, ale je to všechno jedna firemní sebranka. Jen kdybychom se opozdili s platbou za internet, to by hnedka posílali upomínky ! Ale že to víc nefunguje než funguje, to už jim je fuk, servisák tvrdí, že chyba je u nás.
To je samosebou nesmysl, protože když to funguje a chci přejít na jinou internetovou stránku, tak už mi to hlásí chybu a už mě to nespojí a když se chci vrátit na tu původní, tak mi to spadne celé.
Já nepotřebuju superrychlé spojení a vůbec všelijaké vymyšlenosti, já potřebuju , aby mi fungoval internet, abych vám mohla ukázat mojí probouzející se zahradu a vůbec spoustu jiných věcí, podělit se o radosti i strasti života..., potom potřebuju jak mi jede autobus v čase, kterým běžně nejezdím a nebo vyhledat něco dětem do školy, co zrovna nevím a nemůžu si to dohledat v knížkách...
Tohle píšu z práce. Před chvílí tady byla první pořádná letošní bouřka a zdá se , že bouřka a vítr odfoukly signál i tady. Nechce a nechce to naskočit a když už se to konečně podaří , tak se to strašně dlouho načítá.
A ve finále se nemohu dovolat nikam kam zrovna potřebuju. Normálně volám minimálně, ale zrovna teď, potřebuju volat dcerám a signál je někde fuč, odnesl ho vítr a bouřka. Vyhazuje mi to hovor a hlásí, že volaný účastník není dostupný, přitom vím, že zrovna tam kde jsou, je signál slušný.

Za počasí neručím, to se občas stane, že prostě technika díky počasí nefunguje tak jak má, to byla jen poslední kapka v poháru, jako úlitba bohům.
Více mě dokáže nažhavit lidská blbost, lhostejnost a lež. To jsem potom opravdu nepříčetná a dotyčný hříšník má u mně dveře , když ne trvale, tak na hodně dlouho zavřené.
Jsem ochotna kdykoliv komukoliv pomoci téměř s čímkoliv, co je v mých silách a možnostech, ale jak někdo mou důvěru zklame, tak má utrum.
Jsem stará čarodějnice a většinou mívám pravdu, když o něčem řeknu , že to nepadne dobře ( a když to tvrdím já, nenapravitelný optimista ), tak to opravdu nebývá sýčkování.
Nicméně, vám všem přeju vše dobré. A protože jsem stará čarodějnice a i na dálku dokážu vycítit co se kde děje podle téměř neznatelných příznaků, tak se to i splní.

Dohání mě věk?

13. dubna 2013 v 4:36 | Hanka |  Zpovědnice
Co se to se mnou v poslední době děje?
Sice už pomalu krájím pátou dekádu svého životaZamračený, ale přesto se já sama necítím být stará.
Tím myslím moje mysl, tělo samotné si to evidentně nemyslí. A nemyslí si to už nějaký pátek.
Marně mu odporuju. Dává mi dostatečně najevo, že už jsem dávno za hranicí středního věku a že bude už jen hůř.Zamračený
Vlastně jsem v tom nejhorším věku. Mládí je dávno v tahu, do důchodu je ještě táááák daleko.

Inzerát

10. dubna 2013 v 21:34 | Hanka |  A tuhle znáte ?
S tímhle vtípkem přišla moje dcera Ivana dnes z práce.
Protože můj blog navštěvují především ženy, tak jedno malé upozornění.
Tento vtip se týká žen a není to nic pro zarputilé feministky. Na první pohled je jasné, že tohle vymyslel chlap, protože tohle by ženskou nikdy nenapadlo. Ale protože se ženy umí nasmát i vtipu, ketrý je tak trochu obrácený proti nim , dávám ho k dobru, protože tak jsem se už dlouho nezasmála.

Tak tedy INZERÁT:
PRODÁM ŽENU,
rok výroby 1975 , málo jetá, udržovaná, bílé barvy,
dvakrát aierbagy, komplet v kůži, přímé vstřikování,
málo žere, spolehlivá!
Zkušební jízda a sada gum zdarma!

A potom mně dorazil Tonda , který samosebou poslouchal a nechápal. Je vidět , že to je ještě malý chlap. Pořád myslel, že jde o auto. Nepochopil ty aierbagy a ani zkušební jízdu. A Růža taky nechápavě koukala a když jsem jí řekla, že je ještě malá, aby pochopila o čem ten vtip je, začala se rozčilovat, že už není malá , že jí je už 10 let.

Po použití spálit

9. dubna 2013 v 17:17 | Hanka |  Jak to dělám já
Plata na vejce všichni známe, ty jistě nemusím představovat nebo fotit. Jsou buď po 6,10, 18 nebo 30 důlečkách na příslušný počat vajíček. A jsou buď papírová nebo plastová.Kde jsou ty časy, kdy se vejce prodávaly v papírovém pytlíku a hrozilo, že než člověk dojde domů, bude mít z vajec omeletu za studena.
Někdo má vlastní drůbež, tak plata sbírá , aby měl dát do čeho domácí vejce, někdo je vyhazuje do tříděného odpadu, či používá na vyrábění s dětmi na nejrůznější věci ( od třídění korálků počínaje po dělání brýlí na karneval konče ).
Já nemám slepice ( a tudíž ani domácí vejce ), na vyrábění mi jich stačí jen pár, přesto jich mám v kuchyni na digestoři celé dva veliké stohy.
Tedy u nás jsou k dostání především plata papírová, ta plastová jen zřídka. Plastová schovávám pro známé, kteří mají slepice, ale o papírové moc nestojí.
Zato o ně stojím já.
A hned vám povím proč.
Těmi platy se totiž báječně rozdělává oheň v kamnech , nebo v létě na zahradě ohýnek na opékání buřtů. Je to totiž báječný recyklovaný papír, který dobře chytá, nezanáší komín, shoří dokonale a nelítají z něho ohořelé kousíčky zuhelnatěného papíru, hoří čistým žlutým plamenem ( a ne fialovým či zeleným jako některé letáky ) a v neposlední řadě je poměrně silný a dobře od něho chytá drobné dřevo připravené na podpal. Nepotřebujete tedy spousty papíru, abyste podpálili oheň, ani březovou kůru ( která se mimochodem dost špatně shání ), stačí opravdu jen několik plat od vajec. Na podpálení krbových kamen mi stačí půlka malého plata na 6 vajec. Vyjímečně ( při špatném tlaku vzduchu nebo vlhkém dříví ) celé . Na podpálení venkovního táboráku stačí jedno velké plato na 10 vajec.
Chápu, že kdo bydlí v paneláku , nemá zahradu ani chatu , kde by si pekl buřty nebo topil v kamnech , tak mu jsou plata na houby. Na balkoně asi nebude nikdo chovat slepice , ani si nebude dělat táborák, ale občas každý vyrazí do přírody a možná i rozdělává oheň. Stačí si vzít s sebou do batohu jedno plato od vajec ( třeba i roztrhané, aby bylo zkladnější ) a máte postaráno o ekologický podpal táboráku. A pokud si dáte plato do papírového pytlíku , třeba od cukru, tak to můžete spálit celé i s pytlíkem a nemusíte hledat, kam byste odhodili pytlík igelitový.
A doufám , že mi teď nebudou chodit poštou celé stohy plat od vajec.Smějící se Díky mám svoje.

Potkala jsem Zadara

4. dubna 2013 v 22:29 | Hanka |  Zpovědnice
Jak nemám ráda reklamy na cokoliv , tak reklama T-mobilu se Zadarem a jeho skokany se mi docela líbí. Dlouho jsem reklamu neviděla, až zase dnes.
A vzpomněla jsem si, že jsem nedávno ( asi před 14 dny ) zažila toto:

Jdu z noční.
Venku bylo ještě dost šero , skoro tma. Začínalo teprve svítat a já už koukala jako slepé kotě a těšila se do postele.
Bylo umrzlo, na zemi poprašek čerstvého sněhu a já koukala pod nohy, abych náhodou nešlápla a na nějaké zmrazky a nenabila si čuchometr.
Na Šaldově náměstí ( místními nazývaný zásadně Šalďák ) bylo znát, že vrcholí ranní dopravní špička. Spousty lidí spěchající do práce, děti se začínaly trousit do školy, autobusy, auta, tramvaje, zkrátka klasický ranní mumraj, který nemám ráda.
Stojím na křižovatce a doufám , že na semaforu konečně naskočí zelená. Stalo se a masa lidí se dala do pohybu . Musím ještě na hlavní poštu do bankomatu a pak honem na autobus domů do Chrastavy.
Vyřídila jsem bankomat a jdu na zastávku, když v tom jsem se málem srazila s obrem.
Zvednu hlavu, chci se obrovi omluvit, že nekoukám na cestu a zatajil se mi dech...

Já už asi spím a tohle se mi asi zdá.
Padla jsem (málem) do náruče vysokému , zavalitému , zarostlému chlapovi s hustými delšími vlasy a mohutným mrožím knírem. Černý byl jak bota a huhňal nějakou divnou hatmatilkou. Netuším co to bylo za jazyk. Nic z toho, co jsem schopná odhadnout, dokonce to nebyla ani romština.
Nevím kdo z nás dvou se lekl víc. Jestli já nebo on. Ale okamžitě jsem si vzpomněla na reklamu se Zadarem.
Ten chlap totiž vypadal skoro jako on.