Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Nestíhačka

5. července 2013 v 3:11 | Hanka |  Zpovědnice
Chvátám, chvátám, nemám chvíli klid,
já tam , já tam dávno už měl být.
Ne ne, nesnídám , nesvačím
nestihnu to to nestačím,
pospíchám , vážení, mám veliké zpoždění.

Asi tak nějak se dá charakterizovat období, kterým právě procházím a bude trvat ještě celý příští týden.
Zanedbávám blog ( maximálně ve spěchu napíšu sem tam nějaký krátký komentář ), zanedbávám zahradu, zanedbávám sama sebe. Že začaly prázdniny jsem zaregistrovala jen podle toho, že se děti vyskytují doma nějak moc často, přinesly vízo a já ani pořádně nevím jaké ( tedy samo že vím, to se nedá opomenout, ale nějak jsem ho zběžně zhlédla a ani neprodiskutovala s pachately proč že je takové a ne makové) .
Hektické období začalo poslední červnový týden. U nás se toto období nazývá příprava na druhé Vánoce.
Popíšu to pěkně den po dni, ať je to zajímavější.Smějící se

24.6. ( pondělí )- první den po poslední ( třetí ) noční. To nikdy nestojím za moc. Mám přehozený denní a noční rytmus. Udělám jen to nejnutnější a pospávám. Ještě že děti už nenosí domácí úkoly a kroužky už taky nejsou. Zaručeně by byly bez úkolů a na kroužky by přišly pozdě.
25.6. ( úterý ) - Vypravila jsem děti do školy a těšila se , že si ještě chvilku schrupnu a srovnám režim. Ale ouha, jediným pohledem do kalendáře jsem zjistila, že si to nemůžu dovolit.
Přelom června a července u nás znamená tak trochu druhé Vánoce.
( Nevím proč, ale spousta lidí v rodině má svátky a narozeniny , kruci jako by se nemohli narodit někdy jindy a mít svátek jindy v průběhu roku NerozhodnýSmějící se . Tak trochu jsem tomu přispěla sama, že jsem pojmenovala syna Antonín, tudíž další člověk, co slaví svátek v červnu ).
Copak svátky, ty nějak moc halasně neslavíme. Oslavenec dostane drobný dárek, popř. gratulaci pomocí pohlednice , v nejhorším SMS a je to vyřešené, ale na toto období připadají dvoje narozeniny ( a dokud žil tchán, tak troje ). A tento rok jako na potvoru oboje kulaté a půlkulaté.
No , ale vraťme se k ke dni 25.6.
Pohledem do kalendáře jsem zjistila, že se den D blíží mílovými kroky. Pro mně to znamená upéct dva dorty, nadělat chlebíčky, jednohubky, saláty a jiné pochutiny a hlavně na to vše nakoupit a to jsem měla v plánu právě tento den.
Dala jsem si tedy jedno pořádné kafe, abych se probudila, vypudila jsem kočku z mojí skříně, abych se dostala k prádlu, umyla se , nasnídala, vzala jsem mou oblíbenou drátěnou malou kárku a vydala se do místní prodejny Penny nakoupit příslušný proviant. Ještě předtím jsem pověřila dceru Ivanu, aby sepsala, co všechno chce koupit, neboť Iva byla jeden ze dvou oslavenců.
Nákup ve více než velkém množství stál nekřesťanské peníze a spoustu času. Nicméně jsem požadované suroviny nakoupila a dopravila domů. Byl tak akorát čas na spáchání nějakého oběda, neboť děti mi chodí na obědy domů a měly přijít asi za půl hodiny. Bylo příšerné vedro a jak se dalo předpokládat , děti neměly příliš chutě na teplé jídlo. Vzaly zavděk hrachovou polévkou s chlebem. Druhé jídlo nechtěly.
Jak jsou děti doma , moc toho neudělám. Vyhnala jsem je koupat se do řeky. Vypadly vcelku ochotně, jen Růža frfňala, že bazén by byl lepší.
Složila jsem prádlo, dala vařit vejce, oběd na druhý den a jinou přípravu na den D.
Byl docela problém vtěsnat vše do lednice.
Padla jsem do postele jako podťatá a ani neslyšela bouřku, která přišla v noci a přinesla dosti citelné ochlazení.
26.6. ( středa )- Doma jsem neudělala nic, celý den jsem sloužila vlasti. Při začínajících dovolených , plánovaném částečném uzavření oddělení to byla docela fuška. Ještě že už nebylo to vysilující vedro.
27.6. ( čtvrtek ) - Poznámka v mém blbníku - Peču dorty. Poznámku tam mám proto, abych si na ten den neplánovala nic jiného.
Upekla jsem dva piškotové korpusy, po vychladnutí jsem je zabalila do igelitového pytlíku a uložila do sklípku. ( Lednice byla tam plná, tam se zaručeně nevešly.) Udělala jsem základ na dvojí ( alkoholickou a bezalkoholovou )melounovou bowli, upatlala krém na dorty, vyloupala ořechy na ozdobu, neboť jeden z dortů byl ořechový a připravila základ na všemožné pomazánky. Upekla jsem šneky z listového těsta a pečlivě schovala před mlsnými myškami, co občas ( skoro furt ) chodí šmejdit kde je co dobrého.
Bylo 22 hodin a já už byla v posteli totálně vyřízená. ( Jsem sova a běžně chodím spát kolem půlnoci nebo i po ní, ale už jsem to nedala.)
28.6. ( pátek ) - zase sloužím vlasti. Počasí je naprd a já se modlím, aby o víkendu nepršelo a dalo se slavit venku. Pro všechny případy, jsem nařídila rodině, doklidit to , co já nestihla. V práci byl vcelku klid, sestěhovali se lidi co nejdou domů, tak aby první tři pokoje zůstaly prázdné, pár se jich propustilo a těch nemnoho co zůstalo je vcelku O.K.
No páni, nestačím zírat, jsem zvědavá , jestli to vydrží. Tak málo lidí nemíváme ani o Vánocích.Usmívající se
JE TO MOC PŘÍJEMNÉ ! Doma jsem ještě stihla vyžehlit pár ubrusů.
29.6. ( sobota ) - nastal den D. Vstávala jsem v půl sedmé. Nervozita a spěch vrcholí.
Měsíc předem jsem si vydupala na tento víkend volno .
Doběhla jsem hned po ránu ještě pro čerstvé ovoce na ozdobu jednoho z dortů a pár maličkostí.
A pak už jsem zdobila dort , dodělávala pomazánky, zadělala těsto na domácí rohlíky, kterými jsem se chtěla pochlubit před hosty a mazala a zdobila. V devět jsem probudila Ivu, jednak aby mi pomohla a jednak aby si připravila co bude potřebovat na výrobu míchaných nápojů, které se rozhodla sama dělat.
Přála si k narozeninám barmanskou sadu, kterou si sama objednala na internetu a nechala poslat na mé jméno. Sada byla doma už za tři dny, tak jsem jí to trochu předčasně dala, aby to mohla už použít.
K obědu jsem dělala jen polévku, protože brzy bude spousta dalších věcí, tak aby nám ( a hlavně dětem ) nebylo špatně.
Ve dvě odpoledne se už začali trousit první návštěvy. Kupodivu jsem vše stihla, dokonce s mírným předstihem. Ani jsem tomu nechtěla věřit.

Takhle vypadá první dort. Je to dort pro Ivu k 20. - cátým narozeninám.


A z jiného úhlu :


A slavilo se. Později odpoledne ještě přijela kamarádka s malý synem. Přijela schválně později, měla u nás spát. Děti se vyřádily a ani se jim nechtělo do postele. Přesto byla ve 22 hodin vyhlášena všeobecná večerka. Maminky už toho měly plné zuby.Smějící se Iva odešla slavit s kamarádkou a se svým přítelem někam do baru a přišli někdy nad ránem.

30.6. ( neděle ) - druhý den D. Už jsem nevstávala tak brzy, přesto jsem v 8 byla na nohou.
Děti navzdory pozdnímu " leháru " už byly taky čilé. Všechny, i kamarádky 7-letý syn.
Vyhnala jsem děcka po snídani hned ven. Ať jdou překážet někam jinam a ne mně do kuchyně. peču druhou várku domácích rohlíků a ze zbytků ovoce, co mi zbylo ze zdobení dortu, dělám ovocný salát pro děti a novou várku ledového čaje.
Ptám se kámošky , co baští její zmlsaný synek. Posledně jsem udělala segedýn a zjistila jsem, že mladý pán nejí zelí, tak se raději jistím. A že prý zapečené těstoviny se salámem. Hmm, to by šlo, jen mám málo salámu.
Běžím tedy pro salám a ještě jeden kečup. Těstoviny jsem uvařila na to šup, nakrájela do nich 30 dkg salámu a trochu nějaké zeleniny a upekla. Děcka si ještě polily těstoviny kečupem. Naše děcka baští těstoviny i se zeleninou , návštěva zeleninku vybírá. Kečup si ovšem přidali.
Brzy se objevili další gratulanti. Jéje a já nemám dozdobený druhý dort. Nová návštěva však není náročná. Spokojí se s kávou a ovocným salátem a pomazánkami od včera.
Zatímco se baví, dodělám druhý dort , který jsem určila taťkovi k 55. - sátinám.
A takhle se mi povedl:

A domácí rohlíky dopadly takto:


Víc jsem vyfotit nestačila. Nedělní gratulanti přijeli i s dětmi, takže jsem v jednu chvíli měla na zahradě 7 dětí od 3 do 12 let. 5 kluků a dvě holky.
Všechny jsem je moc ráda viděla, ale večer, když všichni odjeli, jsem byla moc ráda, že už jsou pryč.
Náročné období ovšem trvá. Jsem právě v poločase. Ještě týden musím vydržet a pak si budu užívat zasloužené dovolené. Už se moc těším.Smějící se

Ale víte co mně nakrklo nejvíc? Já dva dny stojím u plotny, krájím , strouhám , peču a zdobím a všichni se vrhnou na prachsprostý popcorn, který je hotový za 2 minuty v mikrovlnce.
Holt nevděk světem vládne.
POUČENÍ PRO PŘÍŠTĚ: koupit hrozně moc popcornu a vyprdnout se na pečení, krájení a všelijaké patlání.Smějící se
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarmila* Jarmila* | Web | 5. července 2013 v 6:03 | Reagovat

Hani, měla jsi pořádnou honičku. Ale upekla a nazdobila jsi dva nádherné dorty. :-) Hlavně, že je část oslav za tebou a blíží se vytoužená dovolená. Jen by jsi potřebovala někam odjet, kde by jsi nemusela stát u plotny. ;-)

2 VendyW VendyW | E-mail | Web | 5. července 2013 v 7:51 | Reagovat

Dorty, zvlášť ten ořechový, vypadaly moc pěkně ale ty rohlíčky tak ty jsou luxusní. Připomělo mi to Pekařova císaře."dnes jsou rohlíčky obzvlášť vypečené!" Honička a nevděk tak to znám taky ;-)

3 Radka* Radka* | E-mail | Web | 5. července 2013 v 9:25 | Reagovat

Dortíky jsou k nakousnutí a rohlíky jakbysmet, jsi pilná jako včelka Mája. I u nás je to v červnu samý Petr a Pavel, Ivan, Jan, troje narozeniny, v červenci další dvoje, pokračuje Anna a Jakub, Roman ....prostě nekonečný příběh naší rozvětvené rodinky :-D. Mám výhodu luxusní cukrárny, která je naprosto nepřekonatelná chutí i rozumnými cenami, takže dorty už nepeču, všichni chtějí větrníky od Kašů :-)

4 Šavrda Šavrda | Web | 5. července 2013 v 11:07 | Reagovat

Teda Haní! Jen co jsem to celé dočetla, tak jsem byla zpocená! :-D
Teda jo, otáčela jsi se tedy pěkně! :-)
Dorty jsi udělala krásné a domácí rohlíky vypadají také náramně! :-)
To se ti nedivím, že tě to naštvalo, tolik práce a pak sklidil úspěch popcorn! 8-O  :-)
Aspoň víš, že příští rok nebudeš muset vstávat tak brzy ráno, pěkně se prospíš a pak jen dáš dělat popcorn a máš hotovo! :-)

5 Intuice Intuice | E-mail | Web | 5. července 2013 v 13:40 | Reagovat

Hani, unavila jsem se jenom čtením. Dorty i rohlíčky vypadají lahodně, ale takhle vyždímaná přípravami bych být nechtěla. Naštěstí tolik elánu již nemám, a tak slavíme skromněji. Jo a radost z popcornu to ještě podtrhla! :-D

6 ajka ajka | Web | 5. července 2013 v 16:59 | Reagovat

Hani to jsem si početla :-D My takový frmol máme dvakrát do roka, kdy se během čtrnácti dnů sejdou čtvery narozky :-D
Dorty máš supr! Já korpusy nepeču, páč jsem na ně levá, z 99% se mi vyboulí a pak zbývá jen krtkův dort :-D  :-D, takže ty korpusy radši koupím.
Rohlíčky vypadají líp jak z pekárny, to jako fakt, když to vidím na pultech chuť na to nemám, ale po těch tvých bych šáhla :-D

7 Jarka Jarka | Web | 6. července 2013 v 11:42 | Reagovat

Hani, tak to byla makačka, když si představím nakrmit a pohostit tolik lidí, dělá se mi špatně jen při tom pomyšlení a když si k tomu představím následný kopec nádobí a binec po celém domě, omdlévám jak špalek. 8-O  :-D Ale zvládla jsi to všechno na jedničku, tak vydržať ještě ten týden a pak si užívej zaslouženou dovolenou! 8-)

8 Maruš -Fukčarinka Maruš -Fukčarinka | 6. července 2013 v 12:13 | Reagovat

Hani vše jsi bravurně zvládla. Přeji oslavencům zdravíčko. Tobě již dny pohodové, bez stresů. Noční tři po sobě jsou fakt zabiják, to sama vím. Dortíky jedna báseň, zbytečně bych asi škemrala o malý kousek. Už nejsou viď? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama