Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Únor 2014

Předjaří nebo už jaro?

25. února 2014 v 0:19 | Hanka |  Co se děje u nás
Tenhle článek měl vlastně vzniknout už před dvěma dny, ale když jsem chystala k jeho napsání, vždycky jsem to musela odložit, protože mi do toho vlezla důležitá práce.

Druhá polovina února byla pro mně vždy dobou velmi vítanou. Dny jsou už viditelně delší, což mi nadmíru vyhovuje, sluníčko začíná hřát, což mi vyhovuje ještě víc a umocňuje těšení na teplé jarní dny, plné slunce a barev.
Tuto předjarní ( pro mně tuto dobu představuje konec února a první polovina března ) si vylepšuju " lákáním" jara. Což obnáší v naší domácnosti sundavání zimní výzdoby a výměna za jarní, nákup jarních cibulovin a barevných petrklíčů a jiných všelijakých příjemných věcí. Dávám dohromady pomalu výzdobu velikonoční , aby jaro vidělo, že jsem v předstihu a koukalo sebou hodit.


Růženka vyráběla

17. února 2014 v 14:30 | Hanka |  Děti řekly ( udělaly )
Růženka s Tondou s oblibou koukají v televizi na Déčko. Dokonce u nich dosáhlo větší oblibu než třeba Barandov. Jsem ráda( i když u toho nemusejí strávit celé odpoledne ), protože mi ty pořady na Déčku připadají smysluplnější. Na některé se dívám ráda i já. Třeba na Výtvarku ( Artzooka , snad to píšu správně ? ). Je to podobný pořad jako třeba naši Šikulové.
Tam jeden mladík, jménem Jerremi, vytváří z nejrůznějších věcí, které bychom normálně vyhodili docela pěkné věci. Při včerejším pořadu vyráběl ze starého svetru polštář.
Růža byla unešena. A protože je občas praštěná a splašená, vrhla se do skříně, vyštrachala jeden svetřík, který ne moc ráda nosí, z postele sebrala jeden polštářek a svlékla ho z povlaku.
Něco chvilku štrachala, pozorně sledovala opakování postupu celého výrobku, sebrala mi v koupelně celý balíček vaty a za chvilku vzniklo toto:


A protože se mi to proti světlému pozadí zdálo moc přesvětlené i bez blesku , dala jsem si pod to tmavou osušku.


Tělo tvoří polštářek, rukávy jsou vycpány vatou. Sice Jerremiho výrobek byl trochu efektnější a asi i trvanlivější , ale Růženka je spokojená se svým výrobkem. Pojmenovala ho Mimínek a vzala si ho rovnou do postele.
Prý se jí spalo růžově.Usmívající se

Od pólu k pólu, tančeme spolu

16. února 2014 v 14:59 | Hanka + Věrka |  Zpovědnice
Tak jsem zase po delší době vyrazila do společnosti.
Tak trochu neplánovaně. Věrka coby dobrovolník měla zadarmo lístek na ples ZOO Liberec a všichni, které zvala , aby šli s ní najednou nějak nemohli. Tak vzala zavděk mnou.
Taťkovi jsem doma oznámila, že jdeme s Věrkou plesat do PKO ( Liberečáky důvěrně zvané Pekáč Mrkající ) a tudíž, že bude mít na starosti zdivočelé, nejmladší potomky, stojící na prahu puberty. Kupodivu mu to ani moc nevadilo. Sám o taneček moc nestojí.
Domluvila jsem spaní u naší babičky , protože k nám v noci nic nejezdí a jít pěšky potmě deset kilometrů , to se člověku moc nechce.

Takže jsme s Věrkou vyrazily za zábavou. Mám ráda tyhle neformální plesy. Není potřeba mít velkou večerní róbu, bohatě stačí halenka a sukně, nebo jen lepší letní šaty.
Byl to ples vlastně tak napůl maškarní. Byl sice ohlášen jako ples v bílém, ale očekávala se nějaká kreativita od účastníků plesu. Kdo přišel v nějaké masce týkající se ledového království pólů, byl vítán a byl velkou atrakcí v sále.

Lidé nebyli příliš odvážní, ale přece jen se našlo několik odvážlivců, kteří přišli v masce.
Naše Věrka ovšem nesměla chybět.
Když chybí inspirace...

11. února 2014 v 4:15 | Hanka |  Zpovědnice
Když chybí inspirace, tak to je vždycky na pytel. Nemám o čem psát, nic zvláštního se neděje. Okurková sezóna.
Neumím psát romány ze všedního dne.

Vypadalo by to asi takhle... ráno vstanu, obleču se a mažu do práce. V práci lítám jako hadr na holi , večer přijdu domů, fláknu sebou do postele a snažím se zapomenout jak moc mně bolí nohy a brní hlava. Usnu kolem půlnoci a ráno nanovo.
Když mám volno, tak ráno vstanu s dětma, vyženu je do školy a ještě na hodinku zalezu do postele, jak já říkám, ohřát si kosti.
Pak začne kolotoč domácích prací, jak to všichni známe. Přitom se mi plete pod nohy kočka, aby nedejbože náhodou o něco nepřišla. Přijdou děti ze školy, naobědvají se, uděláme úkoly a jdou ven za kámošema, nebo sedí doma u počítače a hádají se , nebo jdou na nějaký kroužek. Večer buď mažu na noční, nebo zaženu děti do postele a štupuju fusekle a u toho koukám na televizi, nebo žehlím, nebo dělám nějakou ruční práci. Kolem půlnoci zalezu do postele.
Zajímavé počtení, žeNerozhodný

Poslední dobou ani nemám náladu na blog. Asi se ozývá počínající jarní únava, i když je do jara trochu daleko. Pořád doufám, že ještě nějaká zima ještě bude.
Ne že bych milovala klouzavé chodníky, promáchané boty a úplně zmrzlé prsty na rukou i nohou, to vážně ne, ale příroda si v této hoooodně mírné zimě vůbec neodpočine a hlavně přežijí nejrůznější škůdci a v létě nám sežerou celou úrodu než bys řekl švec. Kupodivu ani ptáci, přestože jsem jim osobně nasušila a namíchala krmnou směs , nemají o žvanec příliš zájem. Asi mají všeho dost, když není žádný sníh.
Některé z vás píšou jak u nich kvetou ( nebo rozkvétají ) kočičky a dokonce i sněženky, já zatím žádné náznaky jara neviděla. Sněženky mi , za normálních okolností, kvetou na zahradě ve skalce a u sousedů u plotu, ale nic , ještě spí. Jen sluníčko některé dny svítí skoro jako na jaře .
A samosebou tráva, ta snad letos v zimě vůbec nepřestala růst. Taťka ji musel dokonce v půlce ledna posekat, abychom neměli na zahradě na jaře džungli. Pavouci a jiná havěť vůbec nespí, protože mám neustále všechny kouty plné pavučin. Už jsem boj s nimi vzdala a vymetám jen ty, které jsou vidět na první pohled. Dokonce i jedna drzá moucha mi neustále , už několik dní , létá v kuchyni a nemůžu se jí zbavit. Chtěla jsem ji vyhnat ven, ale kdepak, nedala se. Týna se jí pokusila chytit, ale kampak se hrabe obstarožní kočka na mouchu. Když bylo těch pár dní v lednu zima, tak někam zalezla, ale jak se zase oteplilo, tak zase vylezla a otravuje dál.Nerozhodný

Takže nic, nic. To je bída. Ach jo. Ani má fantazie se dosud neprobudila ze zimní letargie, kam upadla na konci listopadu, očekávajíc mráz a sníh.
Takže vážně nemám o čem psát.

To je zase jednou článek.Překvapený