Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Nový vítr

9. srpna 2014 v 3:17 | Hanka |  Zpovědnice
Po zklamání předchozích dní, které mi uštědřila jedna z mých ( domnělých) kamarádek a s kterou jsem po roce " doprošování " a doufání, že se to přece jen spraví, udělala krátký a rychlý konec. Omlouvat se už nebudu. To už jsem udělala a myslím, že jsem nic tak strašného neprovedla, aby mě dokonale ignorovala, nebrala telefony, neodpovídala na dopisy ( a to ani Růžence, která z toho byla nejvíce zklamaná ), blokovala komentáře a nakonec mi úplně zamezila přístup na její blog. Tak jsem ( ač velmi nerada ) vzala ( téměř ) všechny dárky, co mi kdy poslala jsem jí je zpět. Je to pro mně jediná terapie na tu velkou bolest a zklamání. Vzápětí jsem vymazala telefonní číslo z mého telefonu, odkaz na blog a meilovou i korespondenční adresu.
Více se o tom zmiňovat nebudu. Pořád ještě to bolí a je to příliš čerstvé.
Má deprese dospěla až do té fáze, že jsem držela prst na myši a nechybělo mnoho , abych jedním letmým stiskem smazala celý blog.
Jenže potom převážila moje tvrdohlavost a umíněnost a taky vědomí, že na mém blogu jsou i takové vzácné kousky jako komentář od našeho pana starosty a toho je třeba si považovat.Řekla jsem si, že si dám pár dní pauzu, k čemuž přispěl i můj domácí počítač. Prostě začal trucovat a nakonec se rozsypal úplně. Děda si ho vzal do parády, odvezl ho a nechal ho prohlédnout specialistou. Dnes mi volal, že prý počítač se už opravuje a že to vypadá na harddisk. Netuším, co to znamená, ale když se ptal , jestli tam nemám uloženo něco důležitého, tak to je asi vážné. Mám tam uložené " jen " fotky a to všechny. I ty , které mám na blogu.
Netuším, zda se podaří je z toho počítače vytáhnout , takže se může klidně stát, že pokud zmizí fotky z počítače, zmizí i z blogu.

Ta pauza mi prospěla a já zase trochu chytla nový vítr do plachet.

7. srpna se u nás konala malá slavnost.
Otvíral se památník na bleskové povodně v r. 2010. Památník byl pokřtěn lahví sektu , jeho kmotry byli : náš pan starosta, hejtman Libereckého kraje, bratr autora památníku ( autor sám je pracovně v zahraničí ) a velitel dobrovolných hasičů.
památník má tvar padajícího domina a kamenné kvádry jsou pozůstatky jednoho z mostů, který vzala povodeň.
Kdo má zájem tak je možno památník zhlédnout na www.chrastava.cz
Můj soused s nějakou paní dokonce zapěl i státní hymnu. Netušila jsem, že má tak pěkný hlas. Mohl by klidně zpívat v opeře.Mrkající
Při rozhovoru s ním jsem dověděla, že můj blog je v Chrastavě docela profláknutý.
Bum!!! To byla novinka. Překvapený Zůstala jsem koukat s otevřenou pusou. Protože jak o blogu ví, můj soused, který pracuje na radnici jako správce sítě a pan starosta, tak to zaručeně ví celá radnice a od nich potom půlka Chrastavy.
Na jednu stranu mně to fakt dost překvapilo ( pan starosta si dokonce pamatuje ke kterému článku mi psal komentář ), ale zároveň i potěšilo ( jsem tak trochu ješitná ) a těší mně, že výplody mé ( občas bujné ) fantazie někdo čte.
A to bylo to pověstné nakopnutí a nový vítr do plachet.

Rozhodla jsem se , že budu v blogu přece jen pokračovat.
I když možná ne tak jako před tím.
Že asi udělám za minulostí jednu tlustou čáru a budu pokračovat v úplně novém duchu a budu dokumentovat pouze události v našem malém městě z pohledu běžného občana.
Zatím si to ještě nechám projít hlavou a poradím se s někým zkušenějším, co se blogování týče. Pravděpodobně, než bude můj vlastní počítač zase živatoschopný, budu mít asi jasno.

Mám ještě několik dní na rozmyšlenou. Posledních pár článků píšu z práce. Nejsou tu fotky, přestože je mám. ale v práci nemohu přidávat fotky. Někdy se stává, že ani nemohu otevřít spřátelené blogy, takže má účast na všeobecném blogovém dění je velmi sporadická.
Popřejte mi ještě trochu času, mějte prosím trpělivost, já zase brzy vypluji na širé blogové moře s novou energií a možná i s novým tématem tohoto blogu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka K. Lucka K. | 9. srpna 2014 v 6:28 | Reagovat

S prvním odstavcem, chápu Vaše klamání... paradoxně reakce opačné strany je  výživná. Kdybych nevěděla, že je to dospělá osoba, tak bych si myslela,  že je jí tak 12 let. Nemoc i těžká člověka neomlouvá........
Mě se Váš blog hodně líbí, skutečně se života, tak jak je....
Právě proto si uvědomují, že nevychováváte dětí v bavlnce a proto nenastávají takové podivné reakce.( moc opečování škodí)
No mám taky zkušenost jen trochu člověk vystaví svou identitu a ví o tom všichni.

2 Šárka Šárka | 9. srpna 2014 v 7:15 | Reagovat

nerada ale musím,
přeci jen být autorem tohoto článku napsala bych to více přesněji a pravdivě pokud už bych o tom chtěla psát,ne takhle zkresleně.....
skutečně Very nezvedla několik  telefonů, ne vždy ho měla u sebe, na chatu si ho sebou pokud jedem jen na chvíli nebere,
ale i proto, že by nechtěla úmyslně, ale autíci to prostě tak mají, že někdy spojení se světem nechtějí....
od Růženky poslední dopis přišel někdy před půl rokem a na ten odepisovala,spolu jsme ten dopis byly hodit na poště ......
od Tebe poslední dopis přišel na vánoce, žádný jiný nebyl....
no a mně se dovolat nemůžeš proto, že víc jak rok mám nové telefonní číslo, které zná opravdu jen těch pár nejnutnějších lidí, proč tomu tak je víš po našich dřívějších dost soukromých hovorech  i ty  ..
Tvé komentáře z počítače z práce nám náš PC vyhodnotil jako rizikové a tak proto jsme jej blokly...
pokud by Ti šel Tvůj domácí PC, tak odsud k nám komentovat bez problémů jde...
a zamezit někomu přístup na blog nejde - to je  technický nesmysl, to prostě udělat nejde .....

a když už jsi poslala věci, co Vám Very posílala a napsala jsi k tomu , že posíláš jen ty pro Tebe a že ty co jsou pro Růženku si necháte, že nemáš sílu Růžence to sebrat a tím ublížit
tak nám jsi to srdce, tím že jsi to poslala zpět, ublížit měla
dodnes nevím, co špatného se stalo....
my si Tě mazat nebudeme odnikud, nemáme k tomu důvod
a tak jako ty jsi chystala ubrus i my chystaly také něco a to v podobě " přepadovky"
mějte se hezky a třeba někdy..

3 Jarka Jarka | Web | 9. srpna 2014 v 9:13 | Reagovat

A jéjej, tady asi došlo k velkému nedorozomnění.
Moc držím palce, aby šlo ještě všechno urovnat a vrátit tam, kde přátelství začalo. :-)

4 Zuzana Zuzana | 9. srpna 2014 v 10:06 | Reagovat

Tak si říkám, zda nedošlo k nějakému komunikačnímu šumu....a doufám, že se všechno srovná. Svůj blog prosím nemaž, ráda chodím nakukovat:-) ahoj Zuzana a hezký zbytek prázdnin.

5 Hanako Hanako | 9. srpna 2014 v 12:58 | Reagovat

Chodím číst na oba blogy, mrzí mne, že máte nedorozumění. Obě rodiny mi jsoum sympatické odpovědným přístupem ke svým potomkům. Doufám, že si vše vyjasníte, snad přímým setkáním.

6 Hanako Hanako | 9. srpna 2014 v 13:05 | Reagovat

Hano, jestli se nemýlím, tak jsem tě viděla dnes ráno na televizi RTV, jak máš připomínky k k pomníku. Pěkný den. :-)

7 Hana Hávová Hana Hávová | 9. srpna 2014 v 19:24 | Reagovat

[1]: Děkuju, za podporu, chystám úplně nový blog. Tedy spíš úplně novou náplň. ;-)

8 Hana Hávová Hana Hávová | 9. srpna 2014 v 19:30 | Reagovat

[2 Šárko, pro mně je to uzavřená kapitola. Rozhodně jsem nechtěla nikomu ublížit, proto jsem to adresovala na tebe. Nechci vše rozepisovat. Ale ať jsem k vám psala odkudkoliv, nešlo to. Hlásilo mi to, že mám zakázáno psát komentáře, potom i to, že je přístup na váš odepřen. Růženka si několikrát stěžovala, že jí Verunka nepíše, přestože dřív jí psala každou chvilku. Ten, kdo jí volala, jsem nebyla já, ale Růža. Volala z méhop telefonu. Zatím ještě nic neví. Promiň, ale já už nemám zájem. Moc mně to mrzí, ale už ne. :-(

9 Hana Hávová Hana Hávová | 9. srpna 2014 v 19:32 | Reagovat

[2]: O tom, co jsme si kdysi povídaly, se nikde zmiňovat nebudu, nemusíš mít strach, že bych snad ty informace zneužila, to není můj styl.

10 Hana Hávová Hana Hávová | 9. srpna 2014 v 19:36 | Reagovat

[3]:

[4]:Možná, ale mně už došla trpělivost.
Děkuji, že se ti líbí můj blog. nebudu ho mazat, i když jsem jednu chvíli k tomu neměla daleko.
Chystám úplně novou náplň. Snad se bude líbit i nový obsah. :-)

11 Hana Hávová Hana Hávová | 9. srpna 2014 v 19:37 | Reagovat

[6]: Nemýlíš se. Bohužel stanici RTV nemám naladěnou, takže nemůžu posoudit, co tam z našeho rozhovoru dali a co ne. Ale bylo by to zajímavý. ;-)

12 Ajka Ajka | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 4:33 | Reagovat

Dokumentovat pouze události v našem malém městě z pohledu běžného občana může být zajímavé .... jsem si tak představila, jak bych dokumentovala u nás, asi by po mě za chvíli šla celá radnice :-D
Ale jinak se mi starý blog z běžného života líbil víc, tak snad ten nový nebude jen o tom tohle tu zbourali a tohle tu postavili ;-)  :-D

13 Zuzka K. Zuzka K. | 10. srpna 2014 v 8:19 | Reagovat

Lucko,
   plně souhlasím s Vaším komentářem. Nechápu lidi, kteří jdou díky svému blogu s kůží na trh, že budou očekávat jen samou chválu a pochopení s chováním jejich nemocné dcerky. Tohle dokáží hlavně milující rodiče, tam to chápu, je to samozřejmost. [1]:

14 Valďka Valďka | 10. srpna 2014 v 8:26 | Reagovat

Hanko,
  nerušte Váš blog,ráda sem chodím, i když jsem zatím nic nekomentovala, nebylo to zapotřebí. Teď to cítím jinak. Přeci jste nevěřila tomu, že s nemocným člověkem (u něhož nemůžete vědět, co bude za minutu - jste přeci zdravotnice -) můžete navázat nějaké hlubší přátelství. To by jeho rodiče museli být objektivní. Nechápu paní Šárku, že v jedné větě si stěžuje, jak ublížil vrácený balíček a hned následně prosí, ať se nikdo nevyjadřuje. Tak to prostě neměla zveřejňovat na blogu. Těším se na další články.

15 Lucka K. Lucka K. | 10. srpna 2014 v 13:02 | Reagovat

[13]:
Zuzko sama mám velmi komplikovanou a vážnou nemoc, ale nikdy mě v dospělosti( Veronice je už 21 nebo 22 let)rodiče tak nechránili od okolí. Proč taky, musím ve společnosti lidí přece taky žít.... a měla bych mít taky vlastní názor.
Prostě když jsem to potřebovala podpořili,ale i přes zdravotní komplikace nechali žít vlastním životem(  čumák si musím natlouct sama) ;-).

[13]:

16 Hana Hávová Hana Hávová | 11. srpna 2014 v 2:41 | Reagovat

[12]: Nechci psát kritiku, že tahle akce se povedla a tahle ne. Ale tam , kde budu přítomna, chci dokumentovat akci a přidat pár osobních poznatků a postřehů. Děje se toho u nás celkem dost, většinou to je zásluha buď města nebo naší místní Jednoty Bratrské, která také pořádá většinu akcí pro děti. Naše radnice ( aspoň myslím ) by proti tomu nic neměla. Však vychází naše místní drbna , zvaná Chrastavské listy a tam si taky může každý psát co se mu zachce. Pokud stihne uzávěrku, tak není problém.
Ale zůstanou i drobné příhody z mé rodiny, ale už toho asi nebude tolik. ;-)

17 Hana Hávová Hana Hávová | 11. srpna 2014 v 2:42 | Reagovat

[13]: Jenže dcerka je v tom tak trochu nevinně, ale to je na dost dlouhé povídání a já už se o tom nechci zmiňovat.

18 Hana Hávová Hana Hávová | 11. srpna 2014 v 2:47 | Reagovat

[14]: Vlaďko, věřím a dokonce vím, že i ti nejvíc postižení lidé jsou schopni dobrého přátelství. Vím to právě proto , že jsem zdravotník. Kde je jistota, že kdokoliv z nás může skončit s nějakým druhem postižení. A stačí mnohdy maličkost. Dokonce jakkoliv postižení lidé potřebují mnohem víc přátelství než lidé takzvaně zdraví. Proto jsem tak dlouho váhala. Jenže už se to stalo neúnosné.

19 Hana Hávová Hana Hávová | 11. srpna 2014 v 2:50 | Reagovat

[15]: Lucko, promiň, ale tohle komentovat nebudu. Mám na to svůj názor, ale nebudu ho říkat veřejně.

20 Babsy Babsy | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 11:02 | Reagovat

Opravdu těžko hodnotit, nikdo z nás u toho, co se stalo a proč se stalo, nebyl a ani jedna strana otevřeně na blogu nenapsala úplně všechno, víceméně vždy jen v náznacích. Možná se to nemuselo řešit vůbec, kdyby s tím Šárka nepřišla na blogu jako první. Ale já se snažím pochopit jednu i druhou stranu.
Na jedné straně vracet dárky asi opravdu nebylo šťastným počinem, na Verunčině blogu však vnímám zvýšenou přecitlivělost na to, když blog není zaplaven jen "sluníčkovými" komentáři. Život je reálnější, než bychom chtěli, už jsem komentář v tomto smyslu napsala i na její blog, že ve světě je dobro i zlo - to myslím teď velmi obecně - a ten, kdo se s tím špatně vyrovnává, to má asi trochu těžší... Šťouralové se najdou vždycky, že, ovšem ten, kdo chodí se svou kůží na blog, by s tím měl tak trochu počítat, no ne...?

I v tom se ukáže naše síla, jsme-li schopni se opřes určité věci přenést a jít dál...
Moc bych přála oběma stranám, aby to dokázaly, aby třeba zbytečně nezahazovaly přátelství. Aby došlo k vysvětlení si všeho, nejlépe osobně... A taky aby kvůli tomu neomezovaly nebo nerušily své skvělé blogy, protože oba považuju za velmi dobré, každý něčím jiným... a dokázali jít dál... :-)

21 Hanako Hanako | 12. srpna 2014 v 11:53 | Reagovat

[11]:Regionální zprávy televize RTM(ne RTV)jsou na tel.stanici Pohoda(Relax), takže zprávy z libereckého kraje mám v 6.OO hod. každý den. :-)  :-)

22 Petra Petra | Web | 13. srpna 2014 v 10:10 | Reagovat

Hani, k rozmíšce se vyjadřovat nebudu, nevidím do toho a nevím, co se stalo, navíc si myslím, že je to jen a pouze mezi zúčastněnými stranami a tak by to mělo zůstat... K rušení blogu se naopak vyjádřím velmi konkrétně a jednoznačně - ať tě nic podobného ani nenapadne, zůstaň! A ráda bych, aby byl tak, jak dosud, se zážitky a prožitky rodiny - to je pro mě zajímavější (mohu-li to tak napsat), než události z Chrastavy (teda ne že by mě nezajímaly), ale přeci jen mě víc baví ta sondáž do života a tvé články měly vždy super náboj, měly hlavu a patu, líbily se mi... Tak doufám, že jak se vrátí počítač, budou přibývat zas i články - o fotky z blogu nepřijdeš, je to vlastně i taková zálohárna fotek - co je na blogu, můžeš si stáhnout zpět do počítače a mít je tak zase k dispozici:-)

23 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 13. srpna 2014 v 22:47 | Reagovat

[21]: Zkoukla jsem to na netu. Došlo mi , že to bude RTM. Občas se u nás vyskytnou. Z hrůzou jsem zjistila, že tam mám pěknou ránu. Ale to je asi normálka, jsem strašně nefotogenická a blůbě vypadám úplně všude. :-? S tím asi už nic neudělám. ;-)

24 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 13. srpna 2014 v 22:53 | Reagovat

[22]: Více lidí prohlašuje to co ty. Asi ta změna nebude tak radikální, jak jsem původně zamýšlela. Taky by mně asi chybělo, kdybych " nemohla " vyžvanit co podnikáme s děckama. ;-) To o těch fotkách mi říká moje dcera taky. Jsem tak trochu technickej analfabet. Jsem schopna se něco naučit, když si to můžu osahat a je u mně někdo, kdo mi říká, který čudlík mám zmáčknout, ale rozumnět tomu...? To už je nad mé síly. 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama