Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Začínáme

22. listopadu 2015 v 1:44 | Hanka |  Co se děje u nás
Začínáme chystat na Vánoce.
Letos jsem si řekla, že chci mít na Vánoce klid.
Nemyslím tím, že bych nemusela do práce. To by sice bylo moc fajn, ale bohužel nereálné. To by lidé museli přestat být nemocní. A to nebudou. Lidi marodí Vánoce Nevánoce, svátky nesvátky. Takže jsem zvědavá, jak se naše matka představená projeví se službami. Prý s tím má moc starostí, protože Štědrý den pochopitelně nikdo sloužit nechce. A se Silvestrem je to podobné.
Ale to je každoroční tahanice o ( ne )sloužení přes svátky. Potom to vždycky nějak dopadne.

Takže jsem si řekla , že chci mít trochu " fóra ". Nějaké dárky jsem začala vyrábět už na přelomu srpna a září. No ale znáte to. Člověk míní a lenost mění. Takže mám několik polotovarů a jestli to stihnu dodělat tak to ví snad jen Pán Bůh. Ale slibuju , budu se snažit.
Tak jsem se jednoho volného dne vzepřela vlastní lenosti a vyhlásila jsem , že nebudu péci vánoční cukroví dřív, než budu mít aspoň základní vánoční úklid hotový. A to z jednoho prostého důvodu. Pečení mně totiž baví mnohem víc než úklid. Takže já mám napečeno klidně 10 druhů, ale úklid skoro žádný. Tak jsem říkala, že to letos to udělám obráceně.

Protože s taťkou se moc v tomto směru moc počítat nemůžu, zpunktovala jsem děti.
Že se jim to moc nezamlouvalo a že měly lepší zábavu , než lézt po skříních s hadrem a leštěnkou, je nad slunce jasnější.
Ale když jsem jim jednak pohrozila , že dřív cukroví nepeču ( oni moc rádi pečou cukroví a dnes už i samy ) a jednak slíbila malou odměnu v podobě mimořádného kapesného , daly si říci.
Takže to u nás jednoho dne vypadalo jako po zemětřesení.

Vyndali jsme všechny skleničky, hrnečky, talířky a jiné křehké zboží ze skleníku ve stěně, odnesli do kuchyně na stůl ( kde to v tomto okamžiku vypadalo jako v krámě s domácími potřebami ) a nacpali myčku k prasknutí. Vybrala jsem vhodný program ( protože jsem v nové myčce ještě jemné nádobí nemyla , trochu jsem trnula, jak to dopadne ) a už to jelo. Než se nádobí umylo, otřeli jsme celou stěnu a přilehlý nábytek od prachu a trochu olízli leštěnkou. Osprchovala jsem kytky a umyla podmisky. A protože při úklidu knihovny, jsme se zakoukali do prohlížení fotek, dodělávala jsem plnění skleníku skleničkami ještě dlouho do noci.

Knihovna je vůbec kapitola sama pro sebe. Však to znáte.
Máte chuť si přečíst nějakou knížku, ale v poměrně velké knihovně , či dokonce knihovnách několika, konkrétní knihu ne a ne najít. A najednou je na světě. Vlastně byla celou dobu na očích.

A svatební fotky rodičů a maličkých dětí vyvolávají v člověku nostalgii.
A mami, kdo je tady na té fotce ? To je jedna paní, tu neznáš. A tady je teta. To je fakt teta? Je nějaká mladá. Bodejď by nebyla mladá, vždyť ta fotka je více než 20 let stará.
Jé, hele babička , koho to chová Věrku nebo Ivu?
Asi tak nějak probíhal začátek vánočního úklidu v naší perníkové chaloupce. Zítra mám v plánu pokračovat.
Držte mi palce ať se k tomu opravdu dostanu.
Přeju vám více elánu do podobných aktivit. Mrkající 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 22. listopadu 2015 v 9:28 | Reagovat

Veškerý úklid dělám až den před Štědrým dnem protože s naší zoo to ani jinak nemá cenu.

2 Intuice Intuice | E-mail | Web | 22. listopadu 2015 v 10:16 | Reagovat

Hani, krásně se to četlo. Jako bych uklízela já. Akorát po dočtení článku vidím, že u mne to ještě z gruntu není. Ale už se na tom pracuje. :-)

3 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 22. listopadu 2015 v 17:00 | Reagovat

Já musím uklízet tak jak mám volno. Byť mi dvě kočky občas taky dělají doma pěknou paseku. Za měsíc listopad mám čistě volných dní " celých " 5. Z toho jsou 2 víkendy. A mezi 12-ctkama fakt nemám sílu ještě cokoliv náročného dělat. :-(

4 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 22. listopadu 2015 v 17:02 | Reagovat

[2]: Zgruntu? Ale kdepak, to jen tak vypadá. Kdybych to měla vzít fakt zgruntu musela bych si vzít aspoň měsíc dovolenou. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama