Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Budeme potřebovat pracovní povolení ?

23. prosince 2015 v 18:57 | Hanka |  Zpovědnice
Včera se to opět přemýlalo ve zprávách. Jenže tentokrát to bylo na území Moravy.
Stejně jako v Chrastavě má být kus území jakési menší obce ( jméno jsem zapomněla ) postoupena Polsku , jako vyrovnání jakéhosi starého dluhu , který vznikl před nějakými 60 lety.

Nevím jaký na to máte názor vy, ale já si myslím toto:
Jde o kus území, které je ve vlastnictví státu, není hospodářsky obdělávané ( tím myslím, že na něm není pole, ale pouze les, nebo louka ), není na něm ani nerostné bohatství, ani vodní zdroje. Prostě je to kus půdy, která vlastně tak trochu leží ladem.
A ptám se. K čemu je tedy Polsku takový kus země? Navíc jde o pouhých několik km2. Jak u nás, tak na Moravě.
Celých 60 let se bez toho kousku obešli a najednou ho potřebujou?
Připadá mi to celé divné. Když už chce vláda vracet území o které Polsko obrala v 50. letech, proč nevrátí stejná území?
Já vím, mohou tam být už nastavěné silnice, domy , či co já vím co všechno. Ale proč chce vracet pozemky v katastru Chrastavy, které nikdy k Polsku nepatřily. Nebo proč Poláky neodškodní finančně?
Pokud bych použila stejný metr, tak vlastně by Česká republika mohla nárokovat rozsáhlá území svých dnešních sousedů, protože se za krále Karla České království rozprostíralo od moře k moři. Sami uznáte, že to je blbost.

Mně osobně se sice vrácení pozemků nedotkne, až na to, že bych měla státní hranici takříkajíc za chalupou. Takže vlastně bych si s tím vůbec nemusela lámat hlavu. Náš starosta , když se to dozvěděl, málem dostal infarkt. Ihned začal jednat a pověřil jednu nejmenovanou pražskou advokátní kancelář plnou mocí, aby zastupovala Chrastavu ve všech jednáních , které se toho týkají.
Jsme v práci z Chrastavy dvě. Když zpráva proběhla médii poprvé smály se nám holky, že budeme brzy potřebovat pracovní povolení. Nejprve jsen nechápala, potom mi to docvaklo a ujistila jsem je, že z Polska opravdu jezdit nebudeme, protože jde o kus lesa v Horním Vítkově, který je součástí Chrastavy.

Zřejmě jde Polákům o to samé o co nám, o peníze. Mají zřejmě také dotace pro obce rozdílené podle velikosti katastru jednotlivých obcí, proto se tolik derou o několik km2 jakéhokoliv pozemku. Ze stejného důvodu jim jde o pozemky a ne o odškodnění finanční, protože to je jednorázové, kdežto dotace dostanou každoročně.

Tak to je moje úvaha, co si myslíte o tom vy?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 24. prosince 2015 v 8:27 | Reagovat

Ano, váš starosta působil opravdu jako kdyby ho každou chvíli mělo švihnout jak byl nasranej ;-)

2 Jarka Jarka | Web | 24. prosince 2015 v 11:05 | Reagovat

Hani, přeji tobě a všem u vás v chalupě, klidné a pohodové Vánoce!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama