Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Duben 2016

Autobusová zastávka

28. dubna 2016 v 22:26 | Hanka |  Co se děje u nás
Dneska vám ukážu jednu autobusovou zastávku, která svého času vyvolala dost velký poprask liberecké veřejnosti.
Ona kontroverzní zastávka byla asi před 10 lety postavena na zastávce zvané U zdi ( z fotek poznáte proč ) v projektu " Socha do města".
Zajímavý je její název. Jako každá socha má název, tak tato " socha " se jmenuje " Obrova snídaně ". Opravdu má obří rozměry.
Aby radnice trochu uchlácholila rozbouřené veřejné mínění, vyhlásila soutěž.
Tři první správné odpovědi získají roční " lítačku " na MHD zdarma.


Na svatého Jiří...

28. dubna 2016 v 12:14 | Hanka |  Co se děje u nás
...vylézají hadi a štíři. Praví stará lidová moudrost.
Myslím, že by letos ti hadi a štíři asi zmrzli.

Měla jsem s kamarádkou domluveno, že jí navštívíme, neb její syn slavil svátek. Vlastně to byla tak trochu moje povinnost , protože to jméno mu dala na mou radu. Vždy se mi líbilo jméno Jiří, ale syna Jirky jsem se nedočkala. No, ale mít ještě jednoho syna, tak se zaručeně Jiří jmenuje. Ale pozdě bycha honit, třeba se dočkám vnuka.Mrkající

Navíc jsem měla v plánu, že si natrhám medvědí česnek, kterého jí tam roste kvanta a já jí pravidelně chodívám vyplenit plantáže.Smějící se
Takže jsem vlastně plánovala spojit příjemné s užitečným.
Tak jsem našla autobus, zpunktovala rodinu a uvařila oběd na čas, abychom stihli v klidu odjet.


Nové barvy

26. dubna 2016 v 22:23 | Hanka |  Co se děje u nás
Jak víte, začátkem dubna jsme v práci malovali.
Protože původní barvy - zelená, žlutá a meruňková nám už lezly krkem, zvolili jsme naprosto ODLIŠNÉ barvy.

Nejprve jsme zrovna těmto barvám nebyly nakloněny, ale kolegyně ( zástupkyně staniční a hlavní organizátorka všech našich společných akcí ) nás přesvědčila. Dokonce nebyla líná najít na internetu nějaké ukázky interiérů vymalovaných v inkriminovaných barvách.
A jakéže to jsou tedy barvy?
Hned ukážu.


Jak jsme dělali "debordelizaci"

17. dubna 2016 v 0:39 | Hanka |  Co se děje u nás
Tak jsme za poslední týden uklidili půdu.
Lidi, tam se toho našlo ! Překvapený Od hraček po dětech, přes hromady oblečení a bot až po absolutně nepotřebné krámy. Tedy nepotřebné pro mou maličkost, taťka v nich zřejmě nějaký smysl viděl. Občas byl nějaký ten pytel, či krabice prokousané od myší ( kam až se ty potvory nedostanou ? ).
Takže se vše ( postupně samozřejmě ) sneslo dolů a přebralo. No naštěstí i taťka dostal rozum a skoro všechny krámy vyházel. Popelnice chrochtala blahem.
Něco však bylo ještě použitelné. Když ne pro nás, tak pro druhého.
Z dobrých skutků, co se sousedů týče, jsem už vyrostla, takže dobročinnost v podobě krabice, či pytle vyhozené před branku a jaksi k dispozici všem, kdo má zájem ( a že by zájem byl, protože určitým lidem se prostě hodí všechno ) se nekonala.


" Domalná "

9. dubna 2016 v 13:04 | Hanka |  Co se děje u nás
Vlastně nevím jak tu naši akci správně nazvat.
Nazvala jsem to DOMALNÁ.
Když je DOSEČNÁ, tím jako myslím dožínky u zemědělců, DOTOČNÁ u herců po natočení filmu, tak proč bychom my, když jsme udělali v práci tečku za letošním malování nemohli mít DOMALNOU.


Už jsme zahájili buřtovou sezonu

5. dubna 2016 v 22:57 | Hanka |  Co se děje u nás
Tak už jsem se dočkala. Už je to tady.Smějící se

O minulém víkendu jsme využili nádherného, teplého počasí a spojili příjemné s užitečným.
Počítala jsem s tím a proto jsem s mírným předstihem zakoupila buřty s tím, že kdyby to náááhodou nevyšlo, mrazák to jistí.
Ale ono to vyšlo.


Děti a rodiče

1. dubna 2016 v 20:00 | Hanka |  Zpovědnice
Každý má jinou představu o výchově dětí.
Ale cíl by měl být stejný. Vychovat z dítěte samostatnou a plnohodnotnou bytost, která se umí postarat nejen sama o sebe, ale vychovat i další plnohodnotnou generaci a v případě potřeby postarat se i druhé, např. o staré rodiče.
Tak to aspoň vidím já a směřuju k tomuto cíli u všech svých dětí ( nebo se o to aspoň snažím ).

Nechápu matky - kvočny, co by si svého mazánka ( a nemusí jít vždy o syny ), neraději uzavřely do škatulky a nepustily na krok. Co kdyby se objevil někdo jiný, kdo by pečující maminku nahradil. To by byla POHROMA!
Ale dítě máme od toho, aby se naplnilo pokračování lidského rodu, ne pro své potěšení.
Matky - kvočny si asi neuvědomují, že největším úspěchem ve výchově dítěte je, že dospělý potomek opustí rodné hnízdo a začne se starat sám o sebe.
Tak to prostě funguje v přírodě u všech živočišných druhů. Prostě dospělé potomstvo se od rodičů odpoutá a žije si svým životem. U některých druhů se dokonce stává to, že rodiče dospělé mládě prostě vyženou ze svého území, protože prostě představují potravní i sexuální konkurenci.

Tak přemýšlím...

1. dubna 2016 v 16:36 | Hanka |  Zpovědnice
...hlavou se mi honí asi 1000 myšlenek najednou. Napadá mně co bych mohla napsat, ale je toho tolik a je to tak různorodé, že to snad ani k sobě nejde.

Začneme asi dnešním ránem.