Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

365 věcí, které lze udělat doma 6. - 10.

11. července 2017 v 17:15 | Hanka |  Recepty
Léto je v plném proudu a byl by hřích nevyužít bohatství, které nám nabízí. Využíváme bylinky, čerstvé i sušené ( nejlépe vlastnoručně nasbírané ), první drobné ovoce i první houby.
Až se zima zeptá, člověče, co jsi dělal v létě, jsme připraveni.

6 DOMÁCÍ POTPOURI - připomeneme si, co je vlastně potpouri. Potpouri je směs vonných bylin a koření. Vůně je ještě zesílena teplem, či pokapáním aromatickými oleji. Většinou je prodávané v celofánovém sáčku, či v luxusnějším balení, jako třeba v krabičce, či lahvičce, většinou za nekřesťanské peníze, protože obsahují cizokrajné byliny a luxusní koření. Proč dávat zlodějským obchodníkům příležitost, sedřít nás z kůže, když velmi vonné byliny, či dřeviny a koření existuje i nás ve volné přírodě, či si je můžeme opatřit v místní obchodní síti za cenu obvyklou.
I v létě se najdou chladné a propršené dny a ty můžeme využít na výrobu potpouri.
jen si ujasněme, jaké potpouri chceme, zda letní, či zimní. Uděláme si nyní spolu oboje a vy si potom rozhodnete sami, kdy a jaké si uděláte další.
Na potpouri letní potřebujete: lístky, či květy rostlin kvetoucí v pozdním jaru , či v létě. Jsou vhodné hodně vonné květiny a jemně vonící koření. Např.: růže, lípa, lilie, konvalinka, yzop, levandule, z vonných koření např. vanilka, hřebíček. Usušené bylinky smícháme dohromady a nasypeme do nízké misky, přidáme vanilku a znova promícháme. Vůni podpoříme zapálenou svíčkou, postavenou do misky s potpouri, nebo pokapáním esenciální vůní, která doplňuje zvolenou kombinaci sušených bylin.
Volba bylin je čistě na vás, platí jen jedno pravidlo. Sušené byliny mícháme k sobě tak, aby ty aromatičtější a s ostřejší vůní nepřebily ty vůně jemné. Namícháme - li růži a levanduli, levandule přebije svou ostřejší vůní jemnou vůni růží. K růžím se hodí lípa, lilie a vanilka. Všechno to jsou jemné sladké vůně a jsou - li nakombinovány ve vhodném poměru přinesou mnoho příjemných vůní za teplých letních večerů.
Jsme -li vyznavačem vůní ostřejších namícháme ostřejší vůně jako je tabák, levandule, yzop a můžeme doplnit nahořklou vůní divokých kopretin. Doplníme hřebíčkem. Použijeme stejně jako předchozí jemnější potpouri.
Zimní potpouri připravujeme obvykle před Vánoci, takže podpoříme vánoční atmosféru.
Potřebujeme: svitek skořice, sušenou pomerančovou kůru, hvězdičky badiánu, sušené jablečné slupky, šupiny ze šišek, nejlépe borových, nebo smrkových, popř. hrst jehličí.
Pro všechny druhy platí: jedna vůně je dominantní, ostatní je vhodně doplňují. Která vůně bude ta hlavní, si může určit každý sám.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. DOMÁCÍ METEOROLOGICKÁ STANICE - věčná otázka - jaké bude počasí. Ne každý má doma klasický barometr. Nevadí, obejdeme se bez něho.
Stačí pozorovat jak se chovají zvířata ( tedy ta divoká, ne pes u boudy ). Pokud pavouk sedí uprostřed pavučiny a číhá na kořist, deštníky nechte klidně doma, zaručeně nezmoknete, stejně tak, když mají všechny denní květiny okvětní kalichy naplno otevřené, ptáci zpívají jako o život, hmyz bzučí, ale "nežere". V noci je Měsíc naprosto jasný, bez červeného zbarvení. V pozdním večeru a brzkém ránu je velmi bohatá rosa.
Naproti tomu, si deštník určitě nezapomeňte pokud slunce svítí jako přes sklo a nesnesitelně pálí, vlaštovky létají nízko, komáři a jiný hmyz kouše jako vzteklý-, včely jsou zalezlé a vylétavají jen sporadicky, zvuk se nese hodně daleko. Např. jedoucí vlak je slyšet i několik kilometrů od trati, je velmi dobrá viditelnost, i na vzdálených předmětech jsou vidět malé detaily, kolem Měsíce se tvoří kolo, či je vidět " jako v mlze ", nebo má načervenalou barvu, květy se neotevřou vůbec, nebo se předčasně zavírají, je malá, nebo žádná rosa na trávníku.
Je ještě spousta jiných metod jak určit počasí na nejbližší dva dny, ale tyhle využívám já a jsou vhodné i pro městské aglomerace.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. DOMÁCÍ SIRUP NA KAŠEL - mám hned dvě varianty sirupu.
Jedna je velmi jednoduchá a méně pracná, druhá je taky jednoduchá, ale zabere více času.
Varianta 1)
Potřebujete: balíček sušeného tymiánu ( nebo čerstvý ), hrnek vody, hrnek cukru.
Cukr s vodou svaříte na sirup ( vody můžete dát maličko víc, aby vám později sirup nezačal krystalizovat ). Do hrorkého sirupu nasypete tymián a necháte krátce přejít varem a hned odstavíte. Necháme louhovat 24 hodin. Po vylouhování sirup mírně ohřejete a přecedíte do lahve ( stačí ta od kečupu ). Užíváme 3 - 5 krát denně 1 polévkovou lžíci. Sirup můžeme dát i malým dětem, jen lžíci zaměníme za lžičku. Velmi dobře účinkuje.
Varianta 2)
Potřebujete : čerstvě nasbírané listy jitrocele, cukr.
Při procházce se psem, či s vnoučaty, si s sebou vezměte papírovou tašku ( igelitovou NE ), nebo košík a spojte příjemné s užitečným. Natrhejte jitrocelové listy někde na louce za městem. Chceme jen jitrocelové listy, trávu, jetel , či pampelišky nechceme. Pečlivým výběrem jitrocele si ušetříme pozdější přebírání.
Doma listy opereme, připravíme si sklenici ( velikost se řídí podle množství jitrocele ) se širším hrdlem a cukr.
Oprané listy trháme na menší kousky ( nekrájíme, ničí se užitečné látky ) a tvoříme vrstvu jitrocele a vrstvu cukru tak, aby byly přibližně stejné. Průběžně pěchujeme. Končíme vrstvou cukru.
Sklenici povážeme celofánem a dáme za okno na teplo a světlo. Jitrocel působením cukru začne pouštět šťávu a cukr se v té šťávě bude postupně rozpouštět. Až se všechen cukr rozpustí, přecedíme sirup a slijeme do lahvičky.
Pamatuju si , že jako malá holka jsem milovala jitrocelový sirup z lékárny ( tehdy stála lahvička asi 5 korun ) a simulovala kašel, abych mohla dostat sirup. I dnes se jitrocelový kašel vyrábí a prodává, ale stojí 5 krát tolik.
Dobrá zpráva pro diabetiky: i diabetici mohou sirup používat za předpokladu, že ho opravdu budou užívat jen jako lék.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. DOMÁCÍ LEVANDULOVÝ CUKR - milujete vůni levandule natolik, že byste ji i jedli ? Není problém, můžete si levandulovou vůní klidně ozvláštnit oblíbený moučník.
Potřebujete: sušenou levanduli, moučkový cukr.
Sušenou levanduli smícháme s moučkovým cukrem a necháme 2 týdny odstát. Občas protřepeme, aby se vůně levandule dobře promísila. Před upotřebením ovšem musíme prosát , aby nás usušené levandulové kvítky neškrábaly v krku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. DOMÁCÍ VANILKOVÝ A SKOŘICOVÝ CUKR - podobným způsobem jako cukr levandulový, můžeme připravit všechny ochucené cukry, na jaké si jen vzpomenete.
Nejznámnější je vanilkový a skořicový.
Potřebujete: Vanilkový lusk ( balíček mleté skořice, nebo máte-li výkonný mixér, tak svitek skořice celé ), moučkový cukr.
Vanilkový lusk rozříznete a vyberete vnitřek. Zbytek lusku nakrájíme na menší kousky a smícháme s moučkovým cukrem. Opět necháme 2 týdny stát a občas protřepeme. Cukr dostane báječnou vanilkovou vůni. Tímto jednoduchým způsobem dostaneme vanilkový ( vanilkový, ne vanilinový ) cukr.
Cukr skořicový je ještě jednodušší. Prostě smícháme mletou skořici s cukrem a důkladně protřepeme. Chceme-li být důkladnější, nasypeme cukr ) v tomto případě nemusí být moučkový ) a celý svitek skořice ( rozlámaný na menší kousky ) do mixéru a několika pulsy rozrmeleme obojí na prášek.
Ale pozor, tohle nejde dělat na běžném mixéru. Mixér musí být schopen drtit ledové kostky, protože jinak spálíte motor!

Další pokračování příště.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 11. července 2017 v 17:21 | Reagovat

Užitečné a zajímavé! Ten sirup na kašel nejspíš vyzkouším rovnou :D

2 Veki Veki | Web | 11. července 2017 v 20:14 | Reagovat

Tymiánový sirup je poklad! Nejen, že je chuťově dobrý (a není potřeba ho zapíjet a přebíjet tak hnusnou chuť), ale je fakt účinný (což se o všech přípravcích u lékarny říct nedá).

3 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 11. července 2017 v 22:10 | Reagovat

Já žasnu co vše doma vyrobit a taky nad tou meteorologickou stanicí :-)

4 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 11. července 2017 v 22:20 | Reagovat

[1]: Vyzkoušej, budeš spokojená. Já mám nyní naložený jitrocel a je docela zajímavé sledovat, jak se chová ten cukr. Chová se jako tající sníh, doslova. :-D

5 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 11. července 2017 v 22:21 | Reagovat

[2]: Ty ho máš vůbec vyzkoušený, viď. ;-)

6 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 11. července 2017 v 22:22 | Reagovat

[3]: Je toho ještě daleko více, to budeš teprve mrkat. ;-)

7 Hanako Hanako | 12. července 2017 v 12:31 | Reagovat

Dobré rady,Hano. Já odhaduji průběh počasí podle Ještědu. Je-li Ještěd v oparu, bude hezky, je-li jasný a zdánlivě blízko, tak bude deštivo. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama