Lidé nepotřebují živelné katastrofy, vyhubí se sami.

Den blbec

28. září 2017 v 23:19 | Hanka |  Co se děje u nás
Znáte to, občas je den, kdy se dějí jen ty blbé věci, zkrátka DEN BLBEC.
To se u nás dělo zrovna včera.
Měla jsem volno, taťka má ještě pár dní dovolené.
Začal sekat dřevo, které se po několik deštivých dní válelo na zahradě.
Bylo krásné, příjemné počasí, dali jsme se na terase kafe, já u toho oloupala brambory a obrala hromadu pečených žeber, které před pár dny přivezl taťkův známý.
Najednou slyším zvláštní zvuk od špalku a vzápětí nadávání.
Ty ses seknul, ne? ptám se.
No jasně, taťka se drží za prst a kape mu z něj krev.
Pojď sem, popadla jsem ho za ruku a táhla ho domů k lékárničce. Sáhla jsem na skříňku pro dezinfekci, postříkala mu krvácející prst. při té příležitosti jsem zjistila , že ( kovářova kobyla ) nemám polštářkovou náplast dostatečné velikosti. Popadla jsem tedy mulový čtverec a obinadlo, které jsem si kdysi přinesla kvůli úplně jiné záležitosti a bleskurychle měl ukazovák úhledně zafáčovaný. Bylo dobře, že bleskurychle, jinak bych ho sbírala ze země. Je z těch, kteří krev zrovna nemusí a to i krev vlastní.
Tak si na chvilku sedl, při té příležitosti jsem mu vynadala, že seká tenké klacky na půl ( prý aby to lépe vyschlo, přitom by to bylo úplně jedno jak dlouho by to schlo, všechno dřevo bylo stejně strašně mokré a bylo by na pálení nejdříve za rok ) a pak to takhle dopadá.
Dopili jsme kafe, taťka se už mezitím vzpamatoval, pověsila jsem prádlo a šla vařit oběd.Byla jsem objednaná na 14 hodinu na masáž ( dárek od dcery k narozeninám ), tak jsem musela jít včas na autobus.
Všechno jsem nachystala a odešla na autobus.
V Liberci jsem měla ještě dost času, tak jsem zařídila ještě spoustu dalších věcí a krátce před druhou jsem dorazila do salonu na masáž.
Bylo to moc prima, skoro jsem u toho usnula. Pak jsem ještě nakoupila a vyzvedla zeleninovou bedýnku ( vlastně spíš tašku ) naší Věrky, která je právě s rodinkou na Moravě a pomalu se chystala na zpáteční cestu. Autobus přijel a já obtěžkaná několika zavazadly, položím bagáž na sedačku a protože se autobus rozjel, sedla jsem si na půl zadku, abych neupadla. Srovnala jsem si pořádně batoh a tašky, aby mi nepadaly a chci si sednout pořádně , pohodlně.
Nevím jak se to stalo, jestli jsem divně vykroutila koleno, či co najednou mi v koleni, které mně už několik týdnů docela bolí ( asi artróza ) křuplo.
Bodavá bolest mi projela od kolene až do palce u nohy na straně jedné a až do kyčle na straně druhé.
Bolest se na chvilku zmírnila, přešla spíš do tupé, zato dlouhodobější bolesti jejíž intenzitu nejednou neumím pojmenovat.
V Machníně jsem měla pocit, že omdlím. Znáte ten divný pocit, kdy se z vás pot jen leje, máte rozostřené vidění, svět kolem vás se rozplývá v podivné mlze a všechny zvuky zní jako z velké dálky.
Když jsem se trochu vzpamatovala, ale ještě stále se mi trochu točila hlava, sáhla jsem pro telefon a volala domů S.O.S.
Byla jsem již při smyslech, když jsme dojeli do Chrastavy.
Věděla jsem, že to nebude nic jednoduchého vystoupit aspoň z autobusu. Musela jsem požádat řidičku, aby ještě chvilku počkala, než se vyhrabu. Když viděla, jak mi to nejde, vstala a pomohla mi vystoupit.
Taťka s Růžou za chvilku dorazili s kárkou na věci a hůlkou po babičce, abych se o ní mohla opřít.
Jenže ouha, najednou jsem zjistila, že nedošlápnu. Tak jsme sháněli nějaký odvoz.
Nakonec se podařilo sehnat auto.
Myslela jsem, že když si odpočinu, bude to lepší, ale nebylo.
Nakonec jsem to vzdala a zavolala jsem dědovi, aby mně odvezl na chirurgii.
Naštěstí tam nebyla ani noha. Doktor mi z kolene vytáhl asi 30 ml vody, opíchli a zabandážovali mi ho a dostala jsem berle a doporučení na ortopedii.
Doma jsem se ještě dozvěděla, že taťka nejen že si dopoledne málem usekl prst, dostal ještě jedním odlítnutým polenem do hlavy a druhé mu spadlo na palec.

Ještě, že děti přežily včerejší den blbec ve zdraví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 28. září 2017 v 23:25

Podobná věc se stala dědovi když štípal dříví... ale bylo to o dost hororovější, myslím že to bylo něco do kolena, já byla schovaná na zahradě.. :-D Snad budou už jen lepší dny.

2 Jarmila* Jarmila* | E-mail | Web | 29. září 2017 v 0:10

Hani, když se "daří", tak to stojí za dvě věci. :-?
Měla jsem včera večer blbec. Když jsme jeli na divadlo, vzpomněla jsem si skoro u města, že jsem si nechala doma naslouchátko. Takže jsem z dialogů slyšela asi polovinu.
Při pouštění lidí do řady, jsem si nějak moc ohnula koleno a také křuplo. To operované a nepovedené. Naštěstí mě to během představení přešlo a domů jsem došla dobře. Dnes ho ale cítím.
Zítra chci využít pěkného počasí a jít na zahrádku. Doufám, že nic nevyvedu, protože nás čeká v sobotu rodinná sešlost.
Také doufám, že se to vylepší. :-)
Tobě a manželovi přeji brzké uzdravení. :-)

3 Jarka Jarka | Web | 29. září 2017 v 9:47

No jo, při práci okolo domu je těch nástrah na úraz nepočítaně a člověk nemládne a je čím dál tím neohrabanější. I ty sis s nohou "užila", muselo to být hodně nepříjemné, když ti bylo až mdlo. 8-O Ještěže ti vaši mládežníci přečkali den bez úhony. ;-)

4 Lucie Lucie | Web | 29. září 2017 v 11:04

Ty jo, Hani, tak to mě mrzí, že máš takovéhle trápení.... Místo toho, abys z masáže přišla domů odpočatá a jako znovuzrozená :-) tak tohle viď... Držím palce, ať jste ty i manžel zase brzy zdravotně fit! :-) ;-)

5 VendyW VendyW | E-mail | Web | 29. září 2017 v 11:07

Ano, když se daří, tak se daří ... :-x

6 Intuice Intuice | E-mail | Web | 29. září 2017 v 18:48

Takhle mi taky v koleně ruplo, ale žádnou vodu nevytáhli. jen udělali rtg, zda to není zlomené, opíchali, a poslali domů.

7 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 30. září 2017 v 21:56

To znám Hani - křupnutí, voda v koleni, operace a stejně francouzské hole. Bez nich se pohybuji jedině v domácnosti, ven s holemi, jinak se voda a záněty opakují. :-(  :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama